Turystyka

Wczasy planowane na ostatnią chwilę!

Wiele z nas nie ma możliwości zaplanowania wczasów z odpowiednim wyprzedzeniem – wpływ ma na to zazwyczaj nasza praca i obowiązki rodzinne. Na szczęście nie wszystko stracone! Dla osób, które pragną nie martwić się o swój relaks i jednocześnie odpocząć nie przejmując się dojazdami biura podróży oferują liczne oferty last minute. Co warto o nich wiedzieć?

Wczasy last minute to wycieczki z krótkim terminem realizacji. Oznacza to, że biura podróży wyprzedają miejsca na wycieczki, które rozpoczynają się w przeciągu kilku dni. Zaletą takich wyjazdów jest ich cena – nierzadko, aby wypełnić zakupione już miejsca, biura podróży znacząco obniżają ceny takich wyjazdów. Oznacza to, że za wycieczkę z pełnym wyżywieniem możemy zapłacić nawet do 50% mniej niż w pierwotnej wersji! Z pewnością to spora oszczędność, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wadą takich wycieczek jest fakt, że należy się na nie szybko decydować – dla niektórych załatwienie urlopu w tak krótkim czasie może okazać się problematyczne lub wręcz niemożliwe!

Czy wczasy last minute różnią się od klasycznych wycieczek?

Zdecydowanie nie – decydując się na szybki wyjazd możemy liczyć na wszelkie udogodnienia oferowane przez biuro podróży. W cenie wycieczki znajdują się przeloty czy przejazd autokarem, transfery z lotniska, zakwaterowanie, wybrana opcja żywieniowa, opieka pilota czy rezydenta, jak również ubezpieczenie turystyczne. Osoby zakwaterowane w danych hotelach mogą korzystać z basenów, internetu bezprzewodowego. Płatne mogą okazać się usługi SPA czy też korzystanie z hotelowego sejfu.
Jakie wycieczki cieszą się największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to wycieczki egzotyczne: Dominikana last minute to z pewnością najbardziej obecnie oblegany kierunek. Poza Dominikaną Polacy chętnie podróżują na Kubę czy na Seszele.

Previous ArticleNext Article
oddychające pokrowce na parasole ogrodowe oświetlenie led parasol na taras lampion solarny na balkon