Turystyka

Wczasy planowane na ostatnią chwilę!

Wiele z nas nie ma możliwości zaplanowania wczasów z odpowiednim wyprzedzeniem – wpływ ma na to zazwyczaj nasza praca i obowiązki rodzinne. Na szczęście nie wszystko stracone! Dla osób, które pragną nie martwić się o swój relaks i jednocześnie odpocząć nie przejmując się dojazdami biura podróży oferują liczne oferty last minute. Co warto o nich wiedzieć?

Wczasy last minute to wycieczki z krótkim terminem realizacji. Oznacza to, że biura podróży wyprzedają miejsca na wycieczki, które rozpoczynają się w przeciągu kilku dni. Zaletą takich wyjazdów jest ich cena – nierzadko, aby wypełnić zakupione już miejsca, biura podróży znacząco obniżają ceny takich wyjazdów. Oznacza to, że za wycieczkę z pełnym wyżywieniem możemy zapłacić nawet do 50% mniej niż w pierwotnej wersji! Z pewnością to spora oszczędność, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wadą takich wycieczek jest fakt, że należy się na nie szybko decydować – dla niektórych załatwienie urlopu w tak krótkim czasie może okazać się problematyczne lub wręcz niemożliwe!

Czy wczasy last minute różnią się od klasycznych wycieczek?

Zdecydowanie nie – decydując się na szybki wyjazd możemy liczyć na wszelkie udogodnienia oferowane przez biuro podróży. W cenie wycieczki znajdują się przeloty czy przejazd autokarem, transfery z lotniska, zakwaterowanie, wybrana opcja żywieniowa, opieka pilota czy rezydenta, jak również ubezpieczenie turystyczne. Osoby zakwaterowane w danych hotelach mogą korzystać z basenów, internetu bezprzewodowego. Płatne mogą okazać się usługi SPA czy też korzystanie z hotelowego sejfu.
Jakie wycieczki cieszą się największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to wycieczki egzotyczne: Dominikana last minute to z pewnością najbardziej obecnie oblegany kierunek. Poza Dominikaną Polacy chętnie podróżują na Kubę czy na Seszele.

Previous ArticleNext Article