Turystyka

Wymarzone wakacje – gdzie jechać?

Biura podróży przezywają obecnie prawdziwe oblężenie – wszystko za sprawą ofert związanych z kończącym się sezonem urlopowym dla większości z nas. Skorzystanie z oferty biura podróży to z pewnością olbrzymie ułatwienie dla osób zapracowanych, nie mających czasu na samodzielnie przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego. Okazuje się jednak, że skorzystanie z pomocy biura daje nam znacznie więcej korzyści! Jakich?
Oferty biur podróży obejmują zasadniczo dwa typy wyjazdów: wycieczki objazdowe, jak również wczasy wypoczynkowe. Wyjazdy wycieczkowe są najczęściej tematyczne: obejmują zamki, miasta, zabytkowe budowle, mogą prowadzić szlakiem winnic – tematów jest naprawdę wiele. Podczas wyjazdów tego typu turyści są kwaterowani w różnorodnych miejscach a stałą pieczę nad nimi sprawuje ich przewodnik i pilot wycieczki. Podróżowanie z miejsca na miejsce odbywa się przy pomocy wynajętego przez biuro podróży autokaru.
W przypadku wczasów wypoczynkowych turyści wybierają interesujący ich kierunek -Seszele, Dominikanę, Mauritius czy kraje znacznie bliższe Polsce i ustalają warunki, na jakich przebiegać będzie wycieczka. Biuro podróży oferuje wczasy all inclusive lub też obejmujące wyłącznie zakwaterowanie, przeloty i wyżywienie w wybranej opcji.

Co wlicza się w cenę wycieczki?

W przypadku wakacji na Dominikanie turyści wybierają interesujący ich termin oraz hotel – reszta jest w rękach biura podróży. Pracownicy muszą ustalić ilość osób podróżujących, dopasować ofertę do możliwości finansowych klientów. Wylatując na Dominikanę w cenie wycieczki znajdują się przede wszystkim przeloty, transfery z lotniska, zakwaterowanie, ubezpieczenie turystyczne, wyżywienie, opieka pilota. Zazwyczaj turyści pytają również o wycieczki fakultatywne. Musimy jednak pamiętać, że są one dostępne za dodatkowa opłatą, już na miejscu, do kieszeni pracownika biura.

Previous ArticleNext Article