Turystyka

Wymarzone wakacje – gdzie jechać?

Biura podróży przezywają obecnie prawdziwe oblężenie – wszystko za sprawą ofert związanych z kończącym się sezonem urlopowym dla większości z nas. Skorzystanie z oferty biura podróży to z pewnością olbrzymie ułatwienie dla osób zapracowanych, nie mających czasu na samodzielnie przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego. Okazuje się jednak, że skorzystanie z pomocy biura daje nam znacznie więcej korzyści! Jakich?
Oferty biur podróży obejmują zasadniczo dwa typy wyjazdów: wycieczki objazdowe, jak również wczasy wypoczynkowe. Wyjazdy wycieczkowe są najczęściej tematyczne: obejmują zamki, miasta, zabytkowe budowle, mogą prowadzić szlakiem winnic – tematów jest naprawdę wiele. Podczas wyjazdów tego typu turyści są kwaterowani w różnorodnych miejscach a stałą pieczę nad nimi sprawuje ich przewodnik i pilot wycieczki. Podróżowanie z miejsca na miejsce odbywa się przy pomocy wynajętego przez biuro podróży autokaru.
W przypadku wczasów wypoczynkowych turyści wybierają interesujący ich kierunek -Seszele, Dominikanę, Mauritius czy kraje znacznie bliższe Polsce i ustalają warunki, na jakich przebiegać będzie wycieczka. Biuro podróży oferuje wczasy all inclusive lub też obejmujące wyłącznie zakwaterowanie, przeloty i wyżywienie w wybranej opcji.

Co wlicza się w cenę wycieczki?

W przypadku wakacji na Dominikanie turyści wybierają interesujący ich termin oraz hotel – reszta jest w rękach biura podróży. Pracownicy muszą ustalić ilość osób podróżujących, dopasować ofertę do możliwości finansowych klientów. Wylatując na Dominikanę w cenie wycieczki znajdują się przede wszystkim przeloty, transfery z lotniska, zakwaterowanie, ubezpieczenie turystyczne, wyżywienie, opieka pilota. Zazwyczaj turyści pytają również o wycieczki fakultatywne. Musimy jednak pamiętać, że są one dostępne za dodatkowa opłatą, już na miejscu, do kieszeni pracownika biura.

Previous ArticleNext Article
meble metalowe szczecin Meble ogrodowe do kawiarni fotel do ogrodu