Turystyka

Wakacje w zimie? Dlaczego nie!

Polacy przyzwyczajeni są do wakacji w okresie od czerwca do września – ten okres jest dla nich synonimem doskonałej pogody oraz możliwości opalania się, zwiedzania. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że również nasza zima to okres idealny na spędzenie idealnego urlopu… w tropikach!
Do niedawna większość z nas kojarzyła takie kierunki jak Kuba, Seszele czy Mauritius jako niezwykle drogie. Ta sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie – wszystko za sprawą niepokojów społecznych, wynikłych po niedawnych zamachach terrorystycznych w turystycznych kurortach Egiptu czy Tunezji. Wzmożone zagrożenie zamachami zmusiło niejako biura podróży do zmiany swoich ofert. Ze względu na liczne rezygnacje z zabukowanych wycieczek musiały się one liczyć z olbrzymimi stratami. Rozwiązaniem okazało się udostępnienie szerszej rzeszy klientów wycieczek egzotycznych.

Seszele? Dominikana? Kuba?

Wśród najczęściej wymienianych kierunków w biurach turystycznych wymienia się przede wszystkim Seszele czy Dominikanę. Faktycznie, podczas rozmowy z przedstawicielem touroperatora warto zapytać o wszelkie możliwe zniżki czy rabaty. Podstawą jest jednak określenie naszych oczekiwań – gdzie chcemy lecieć, jakie są nasze możliwości finansowe. Dzięki tym informacjom pracownik biura dobierze konkretną ofertę. Kolejne kroki to wybór hotelu, rodzaju wyżywienia. W cenie wycieczki znajdują się również bilety lotnicze, transfery, ubezpieczenie turystyczne, opiekę rezydenta lub pilota, opłata klimatyczna.
Wielu turystów pyta o możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Musimy pamiętać, że są one dodatkowo płatne i zazwyczaj trwają cały dzień. Jako turyści możemy również organizować sobie czas na własną rękę, np. poprzez wynajęcie samochodu i podróżowanie wzdłuż wybrzeża. Inną opcją jest wypożyczenie rowerów czy skuterka i zwiedzanie okolicy na dwóch kółkach.
Sprawdź najlepszą ofertę wyjazdu w tropiki – wyjazdy na Dominikanę z Tropical Sun!

Previous ArticleNext Article