Turystyka

Odpoczynek z dala od miasta – gdzie wyjechać?

Lato w mieście może być uciążliwe – wysokie temperatury oraz zgiełk nie sprzyjają wypoczynkowi. Planując więc letni urlop zdecydowanie powinniśmy zastanowić się nad wyjazdem poza miasto: w góry, nad jezioro. Jeśli urlop planujemy wraz z dziećmi pomyślmy o tym, aby móc spędzać z nimi aktywnie czas. Z pewnością najlepszym rozwiązaniem okaże się wyjazd w góry. Szeroki wachlarz pasm w Polsce daje spory wybór: Bieszczady, Pieniny, Beskidy, Gorce. Większość jednak wybiera pobyt pod Tatrami!
Podhale to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce – wspaniałe góry oraz bogata baza turystyczna sprawiają, że spędzanie czasu w tej okolicy to prawdziwa przyjemność. Turyści mogą korzystać przede wszystkim z licznych pensjonatów, restauracji, kawiarni, pubów, licznych sklepów. Osoby aktywne z pewnością chętnie wybiorą się na Gubałówkę czy prostsze, tatrzańskie szlaki: Dolinę Chochołowską, Kościeliską. Osoby ceniące piękne widoki mogą wybrać się na kolejkę na Kasprowy Wierch. Bardziej doświadczeni zamiast kolejki mogą po prostu wejść na szczyt szlakami pieszymi – wędrówka trwa ok. 3 godzin.

A może Bukowina?

Jeśli nie chcemy poruszać się w tłumie turystów w Zakopanem warto zastanowić się nad wybraniem mniej tłocznej lokalizacji. Idealna okaże się Bukowina Tatrzańska, w której znajdziemy ciszę oraz kameralny klimat. W mieście nie brak licznych hoteli i pensjonatów. Szukasz miejsca w dobrej cenie? Sprawdź naszą ofertę – tani pensjonat Bukowina Tatrzańska.

Previous ArticleNext Article
https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ atliteracki.com.pl aszkubis.pl