Dom i Wnętrze

Zalety posiadania małego mieszkania

Małe mieszkania cieszą się dużą popularnością nie tylko w Legnicy, ale również w całym województwie dolnośląskim. Wiele osób decyduje się na zakup małego mieszkania głównie ze względu na ograniczoną ilość własnych środków pieniężnych, ale również z obawy przed kredytem. Jakie są zalety posiadania małego mieszkania?

Ciepło, niższe rachunki za prąd oraz oszczędność na zakupie wyposażenia.

Bardzo dużym plusem takiego małometrażowego mieszkania jest to, że nagrzewa się bardzo szybko i generuje dużo niższe koszty ogrzewania. Oprócz tego w takim małym mieszkaniu zazwyczaj znajduje się dużo mniej sprzętów elektrycznych, które pożerają bardzo dużo energii, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za prąd.
Kupują małe mieszkanie, należy je odpowiednio wyposażyć a dzięki temu, że jest ono niewielkich rozmiarów, można zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupach. Mając ograniczoną przestrzeń, z pewnością nie ma możliwości zagracenia mieszkania, jak to bardzo często bywa w przypadku wielkometrażowych pomieszczeń.

Mniejsza przestrzeń do sprzątania i większa motywacja do odkładania rzeczy na swoje miejsce.

Małe mieszkanie sprząta się dosyć szybko, gdyż posiada niewielki metraż, jednak trzeba to robić dosyć często, gdyż brud np. z przedpokoju do salonu roznosi się dużo szybciej. Jeśli jednak przez cały dzień mieszkanie stoi puste, to oczywiste jest, że panuje w nim porządek, a ewentualne sprzątanie (odkurzanie, mycie podłóg) można wykonywać jedynie w weekendy.
Mniejsza przestrzeń mobilizuje przede wszystkim do odkładania rzeczy na swoje miejsce, ponieważ w innym przypadku można bardzo szybko zagracić mieszkanie, przez co konieczne byłoby jego codzienne sprzątanie.

Zachęta do częstszego wychodzenia z domu.

Małe mieszkanie, nawet jeśli urządzone jest w dobrym stylu i panuje w nim zawsze porządek, to niestety z czasem może przytłoczyć domowników. Jednak nie jest to nic niepokojącego. Dzięki temu można częściej wychodzić na spacery.
Takie małe mieszkanko nie nadaje się raczej do tego, aby urządzić w nim imprezę, dlatego jest to świetna okazja do poznania pobliskich knajpek i poznawania tym samych nowych ludzi.
Tekst powstał we współpracy z firmą Modernbud oferującą mieszkania w Legnicy

Previous ArticleNext Article