Ciekawe

Skąd wziąć na letni remont mieszkania?

Lato to doskonała pora na przeprowadzenie remontu w swoim domu. Ale remont, choćby ten najskromniejszy, wymaga określonych nakładów finansowych. Najprościej jest wtedy, gdy można sfinansować zakupy własnymi oszczędnościami, jednak nie każdy ma taki komfort. Co wtedy? Atrakcyjnym rozwiązaniem okazuje się szybka pożyczka.

Jaka kwota?

Podstawowa kwestia to skala remontu i, co za tym idzie, ustalenie budżetu. Według badań IPSOS, co czwarta rodzina przeprowadzająca remont w swoim domu wydaje na ten cel ok. 500 zł, jedna piąta remontujących potrzebuje od 500 do 1000 zł, 11 procent wydaje 1000-1500 zł. Przy takich stosunkowo niskich kwotach wystarczą zwykłe pożyczki, które można zaciągnąć niemal z dnia na dzień. Dobra alternatywa dla tradycyjnych kredytów bankowych, które są dość drogie albo wymagają przygotowania szczegółowego kosztorysu. Takie rozwiązanie się opłaca, gdy w planach jest remont generalny, z budżetem sięgającym przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych, natomiast na drobniejsze wydatki szybka pożyczka będzie jak znalazł.

Pożyczki tylko z bezpiecznego źródła

Trzeba jednak uważać, skąd te pieniądze się pożycza. Niektóre oferty wyglądają atrakcyjnie, ale w rzeczywistości wcale takie nie są. Przydatna będzie porównywarka chwilówek Łowca Chwilówek, ponieważ tworzy ona ranking ofert według faktycznych kosztów i uwzględnia wyłącznie sprawdzone firmy pożyczkowe. Każda pożyczka jest dokładnie opisana, wiadomo więc z góry ile i na jakich zasadach można w danym miejscu pożyczyć. Oto przykładowe oferty:
– Filarum.pl – do 1000 zł na 30 dni,
– Lendon.pl – do 1500 zł na 30 dni,
– Extraportfel – do 2000 zł na 45 dni,
– Alfa Kredyt – do 1500 zł na 30 dni,
– Net Credit – do 2000 zł na 30 dni,
– Ferratum – do 1500 zł na 60 dni,
– Vivus.pl – do 1600 zł na 30 dni,
– Tani Kredyt – do 1700 zł na 30 dni.
Trzeba się liczyć z tym, że szybką pożyczkę należy spłacić w dość krótkim terminie. Nie ma tu rozłożenia na raty, po upływie zazwyczaj 30 dni należy zwrócić całość, w przeciwnym razie naliczane są wyższe odsetki albo kary, jeśli nie zgłosi się wcześniej chęci wydłużenia czasu spłaty. Jeśli jednak dotrzyma się terminu określonego w umowie, chwilówka nie pociągnie za sobą żadnych opłat – oddajesz tyle, ile pożyczasz.

Pieniądze od ręki

Szybkie pożyczki przez internet są przydatne zwłaszcza wtedy, gdy pojawi się jakiś niespodziewany wydatek. Remont bowiem nie zawsze idzie zgodnie z planem i na taką ewentualność warto się przygotować. Jeśli więc koszt prac remontowych przekroczył przygotowany wcześniej budżet, a z bieżących środków nie da się pokryć kolejnych wydatków, szybka pożyczka jawi się niczym prawdziwe wybawienie. Szczególnie w sytuacjach, gdy doszło do nagłej awarii i absolutnie nie można sobie pozwolić na dodatkową zwłokę. W przypadku szybkiej pożyczki internetowej pieniądze są dostępne nawet tego samego dnia, bez skomplikowanych formalności, wystarczy po prostu złożyć wniosek i poczekać na przelew. To ogromna zaleta, bo kredyt w banku to znacznie bardziej skomplikowana procedura, w dodatku wcale nie ma pewności, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Previous ArticleNext Article
ralesartists.org https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ Dębowa konsola do przedpokoju loft