Dom i Wnętrze

Drewno – nowoczesność czy antyk? Wybieramy łóżko drewniane do sypialni!

Łóżko zarówno w sypialni dorosłych, jak i pokoju dziecka jest podstawowym meblem, który musi wyróżniać się nie tylko swoim wyglądem, ale także wygodą.
Elegancja, trwałość, odporność na czynniki mechaniczne oraz chemiczne – to wszystko cechuje łóżka drewniane – najbardziej pożądane meble na Polskim (i nie tylko) rynku. Drewno kojarzy ci się z antykiem, wystrojem mieszkania w stylu retro? Dzisiaj zmieniamy ten pogląd i obalamy mit o „przestarzałym” drewnie. Obecnie łóżka drewniane to symbol nowoczesności. Nigdy nie spotkasz takiego samego mebla wykonanego z tego materiału. Ponad to można go poddać prostej obróbce, dlatego łóżka mogą przebierać różne kształty, które wyznaczają ich nowoczesność. Meble z drewna można w prosty sposób barwić, dlatego nie ma ograniczeń co do wyboru koloru drewnianego łóżka. Uważasz, że drewno nie jest na twoją kieszeń? To nieprawda! Każdy może znaleźć taki rodzaj drewna, który sprosta nie tylko wymaganiom estetycznym, ale także finansowych. Droższe i solidniejsze rodzaje drewna to, np. buk i mahoń. Wśród tańszych materiałów króluje sosna.

Łóżko drewniane dla dziecka – gwarancja trwałości na wiele lat

Łóżko drewniane dla dziecka? Czemu nie? Drewno to materiał uniwersalny, dlatego będzie służył dziecku przez wiele lat. Dla młodszych pociech polecamy łóżka o rozmaitych kształtach. Mogą to być zamki, statki, samochody – wszystkie dziecięce marzenia można spełnić wybierając drewniane łóżko.

Jak dbać o drewniane meble?

Musimy pamiętać, że o meble z drewna należy odpowiednio dbać. Nie wystarczy samo przecieranie ich z kurzu. Powinno używać się specjalnych preparatów do czyszczenia drewna, a co jakiś czas je woskować.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
va-24.pl https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/