Dom i Wnętrze

Pościel haftowana: powrót do korzeni!

Pościel haftowana bez wątpienia kojarzy się większości z nas ze wspaniałymi kołdrami, haftowanymi żmudnie przez nasze babki i prababki. Wspaniałe kołdry ozdabiane były motywami kwiatowymi, folkowymi wzorami, nierzadko również misternie haftowanymi scenami z życia na wsi. Obecnie tego rodzaju pościel to prawdziwy rarytas, niestety dostępny głównie w muzeach etnograficznych.

Nowoczesne wnętrze, nowoczesny haft

Sam haft pościeli ewoluował silnie i obecnie jest on wykonywany w pełni komputerowo. Pościel z haftem komputerowym to jednak doskonały pomysł na prezent, szczególnie kiedy samodzielnie możemy wybrać motyw haftu czy też zaproponować inicjały. Pościel haftowana komputerowo zazwyczaj odznacza się ścisłym splotem, niezwykła precyzją oraz trwałością.

Czy pościel haftowana wymaga specjalnej pielęgnacji?

Pościel haftowana najnowszej generacji jest tworzona z wysokiej jakości włókien, a sam haft jest trwały. To sprawia, iż pościel tego typu nie wymaga specjalistycznego traktowania, jest odporna na ścieranie czy zrywanie nitek haftu. Pranie tego typu bielizny pościelowej powinno odbywać się w temperaturze ok. 60 stopni Celsjusza- dzięki temu skutecznie usunie się drobne plamy, jednocześnie zachowując żywy kolor nici.

Najczęstsze rozmiary

Największą popularnością cieszy się pościel haftowana 160×200, 140×200, 200×220 i 200×220 (pierwsze dwie na łóżko pojedyncze, trzecia i czwarta na podwójne), ale dostępna jest także w innych wymiarach. Warto więc czytać metki, bo niektórzy producenci szyją pościele w innych niż standardowe rozmiarach.

Previous ArticleNext Article
shipsband.com eble.pl kasa.com.pl