Dom i Wnętrze

Domy szeregowe – kompromis pomiędzy domem a mieszkaniem

Domy szeregowe są znane w Polsce od dziesięcioleci – ten rodzaj zabudowy to swoisty kompromis pomiędzy klasycznymi domami wolnostojącymi a mieszkaniami w blokach. Domy szeregowe najczęściej znajdują się na obrzeżach miast, jednak w bliskiej odległości od węzłów komunikacyjnych. Dzięki temu właściciele mogą jednocześnie cieszyć się spokojem, jak i możliwością szybkiego dotarcia do pracy.

Da kogo domy szeregowe?

Z pewnością domy szeregowe doskonale sprawdzą się w przypadku rodzin z dziećmi. Zazwyczaj ich zabudowa obejmuje piętro, przez co znacząco zwiększa się powierzchnia mieszkalna i możliwość zaaranżowania pokojów dla dzieci. Domy szeregowe są również idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, które pragną posiadać przestrzeń większą niż mieszkanie w bloku, jednak nie chcą samodzielnie opiekować się dużym, wolno stojącym domem. Domy szeregowe dają osobom starszym poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz możliwość poproszenia o pomoc sąsiadów w sytuacjach awaryjnych.
Domy szeregowe mogą być również wykorzystywane przez właścicieli niewielkich firm – to stosunkowo rzadko spotykane rozwiązanie, jednak można się z nim spotkać w średniej wielkości miastach.

Zalety domów szeregowych

Deweloperzy oferujący domy szeregowe zwracają przede wszystkim uwagę na komfort posiadania osobnego mieszkania, przy jednoczesnej bliskości innych sąsiadów, co zapewnia przede wszystkim komfort psychiczny. Domy szeregowe zazwyczaj posiadają również niewielkie ogródki – to także pozytywny aspekt, szczególnie wiosną i latem, kiedy możliwość przesiadywania we własnym ogródku jest najbardziej doceniania. Domy szeregowe to również rozwiązanie dla osób pragnących mieszkać w mieście, rezygnując jednak z mieszkań w klasycznych blokach. Domy szeregowe zapewniają swobodę oraz poczucie wygody.
Bliskość sąsiadów nie jest bez znaczenia. W przypadku nagłego wyjazdu nasz dom będzie pod czujnym okiem sąsiadów. Z pewnością zaalarmują oni każdorazowo, kiedy obok pustego domu będzie kręcił się ktoś nieznany.

Czy domy szeregowe posiadają wady?

Przeciwnicy tego rodzaju zabudowy podkreślają, iż największą wadą domów szeregowych jest ich konstrukcja. Chodzi tu głównie o grubość ścian pomiędzy kolejnymi mieszkaniami. Dla wielu osób ściany są zbyt cienkie, przez co usłyszenie sąsiada schodzącego z piętra po schodach umiejscowionych przy ścianie nie jest problemem. Rozsądni deweloperzy jednak radzą sobie z tym problemem bez większego trudu – i to już na etapie projektowym.
Odwiedź stronę pracowni projektowej gemma.waw.pl i znajdź wyjątkowy dom dla siebie.

Previous ArticleNext Article
https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://beesafe.pl/porady/rodzaj-pojazdu-i-przeznaczenie-co-wpisac/ https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/