Zdrowie i Uroda

Pięć rzeczy, które musisz przestać robić swoim włosom

Marzą ci się włosy zachwycające połyskiem i objętością? Masz dość suchych i rozdwojonych końcówek, a twoja niesforna czupryna co rano doprowadza cię do rozpaczy? Jeśli tak, najprawdopodobniej popełniasz przynajmniej jeden z tych pięciu błędów.

Nie rozczesujesz włosów przed myciem głowy

Przed każdym myciem głowy musisz włosy dokładnie rozczesać. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – zmierzwione i splątane kosmyki gorzej wchłaniają składniki odżywcze kosmetyków. Jeśli chcesz, żeby odżywka działała lepiej, rozczesz włosy, zanim wejdziesz pod prysznic.

Czeszesz mokre włosy

Włosy są delikatne, nawet gdy są suche, więc nigdy nie należy ich szarpać i gwałtownie rozczesywać. A już zwłaszcza gdy właśnie je umyłaś. Jeśli musisz rozczesać mokre włosy, rób to ostrożnie. Jeśli nie musisz, po prostu poczekaj aż wyschną. Twoje kosmyki naprawdę ci za to się odwdzięczą.

Używasz niewłaściwych kosmetyków

Włosy włosom nierówne i nie u każdego te same kosmetyki będą działać. Jeśli masz włosy suche, używaj odżywczych balsamów i masek, jeśli twoje włosy wykazują skłonność do przetłuszczania, ogranicz do absolutnego minimum ciężkie, odżywcze kosmetyki. Stosowane zbyt często przyniosą więcej szkody niż pożytku.

Nie chronisz włosów przed działaniem promieni słonecznych

Nie tylko skóra potrzebuje ochrony przed działaniem promieni słonecznych. Latem naprawdę warto zainwestować w kosmetyki ochronne, a w momentach gdy słońce jest naprawdę ostre, założyć na głowę chustę albo kapelusz. Dzięki temu w końcu przestaniesz wracać z wakacji z czupryną jak słoma, w którą piorun strzelił.

Przesadzasz z suszeniem i prostowaniem

Nie da się tego inaczej napisać: im rzadziej używasz suszarki i prostownicy, tym twoje włosy są szczęśliwsze. A jeśli już musisz użyć prostownicy, nie zapominaj o ochronnych kosmetykach do prostowania włosów.
Znajdź profesjonalne kosmetyki idealne do twoich włosów: hurtownia fryzjerska.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/