Turystyka

Zmiany obyczajów – polskie śluby

Jeszcze do niedawna w Polsce utartym zwyczajem było organizowanie ślubów dwudniowych – pierwszego dnia odbywała się ceremonia zaślubin, wieczorem przyjęcie, drugiego dnia zaś miały miejsce poprawiny. Współcześnie jednak wiele młodych par rezygnuje z takiego planu najważniejszego dnia w ich życiu. Argumentem jest oszczędność – nie chcą oni rozpoczynać wspólnego życia z kredytem. Jakie alternatywy stoją przed parami, którym nie w smak przaśna, polska tradycja?
Z pewnością największym zaskoczeniem dla polskich par były zmiany w prawie cywilnym i regulacjach odnośnie zawierania związków małżeńskich z 2015 roku. Otóż nowe przepisy pozwalają na to, aby ceremonia zaślubin odbywała się poza urzędem stanu cywilnego. Wybrane miejsce musi być oczywiście reprezentacyjne i odpowiadać powagą wydarzeniu. Sama ceremonia wygląda jednak tak samo – przyjeżdża urzędnik USC i udziela ślubu. Po takiej ceremonii młoda para najczęściej zaprasza swoich rodziców, świadków i rodzeństwo na niewielkie przyjęcie w restauracji. Przyjęcie takie trwa kilka godzin i nie jest połączone z zabawą taneczną.
Skromna uroczystość ślubna z pewnością pozwoli nam na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy. Dzięki temu młode pary mogą spokojnie zacząć realizować wspólne, małżeńskie cele.

Co z podróżą poślubną?

Wiele par realizuje swoje marzenie o egzotycznych wczasach właśnie w formie podróży poślubnej. Topowe biura podróży oferują tego rodzaju wycieczki, zapewniając dodatkowo, że młode pary nie będą musiały niczym się martwić. Organizacja takiego wyjazdu obejmuje załatwianie spraw formalnych, jak również rezerwacje hoteli, przelotów, opieki rezydenta i wiele innych. Podróż poślubna na Dominikanę jest jedną z najczęściej wybieranych przez młode, polskie pary.

Previous ArticleNext Article
Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ zobacz