Dom i Wnętrze

Wybór łóżka dla dziecka – test na cierpliwość i wypracowywanie kompromisów

Dzieci rosną bardzo szybko i zanim rodzice zdążą się obejrzeć łóżeczko, w którym sypia ich pociecha staje się dla niej za małe. Następuje wtedy niezwykle ważny moment dla obu stron – wybór idealnego łóżka.
Auto, zamek, wielki miś – to tylko niektóre marzenia naszych pociech. Rodzice stają przed ciężkim zadaniem – wybrać takie łóżko dla dziecka żeby spełniało jego fantazje, a jednocześnie służyło mu przez wiele lat. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jakość wykonania mebla, która udźwignie temperament każdego dziecka. Zamiast wymyślnego kształtu można zaproponować dziecku zakup pościeli z ulubionym bohaterem z bajki. Warto zwrócić uwagę na ilość szuflad pod łóżkiem, które można wykorzystać nie tylko do przetrzymywania pościeli, ale także zabawek.

Przede wszystkim wygoda

Łóżko pojedyncze z pojemnikiem dla dziecka powinno być także odpowiednio wygodne, żeby co rano budziło się ono wypoczęte i pełne energii do zabawy w ciągu dnia. Z tego powodu warto wyposażyć łóżko w odpowiedni materac, który będzie podbierał kręgosłup i dostosowywał się do sylwetki osoby użytkującej. Materiał, z którego wykonana powinna być rama to drewno lub plastik. Najlepiej, żeby wszystko było w jasnych, pastelowych barwach.

Łóżko piętrowe

W przypadku dwójki dzieci najlepiej sprawdzi się łóżko piętrowe z odpowiednimi zabezpieczeniami, żeby dziecko śpiące na górze nie zleciało z niego w trakcie snu. Wybierając łóżko dla dziecka należy przede wszystkim wypracować kompromis, który zadowoli nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
bratislava.com i-dump.org ot.pl