Dom i Wnętrze

Pościel idealna – jak ją wybrać?

Jeśli wciąż myślisz, że pościel nie ma żadnego wpływu na komfort snu, najwyższy czas zmienić zdanie, bo to, pod czym śpimy, może diametralnie zmienić jakość nocnego wypoczynku.

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

Wybór pościeli jest ważniejszą kwestią niż można by przypuszczać. Prawda jest taka, że nie wszystkie materiały mają takie same właściwości, nie wszystkie też nadają się dla osób, które cierpią na alergię. Alergicy powinni za wszelką cenę unikać kompletów pościelowych wykonanych ze sztucznych materiałów – w ich wypadku najlepiej sprawdza się bawełna albo poduszki i kołdry antyalergiczne produkowane specjalnie z myślą o potrzebach uczuleniowców.

Unikaj sztucznych pościeli

Sztuczne pościele (i pościele naturalne z domieszką sztucznych dodatków) nigdy nie będą gwarantować tak dobrego komfortu snu jak pościele wykonane w 100 procentach z bawełny. Prawda jest taka, że mają one tylko i wyłącznie jedną zaletę – niską cenę. Niestety, niewiele więcej można powiedzieć o nich dobrego. Sztuczne komplety pościelowe nie odprowadzają zbyt dobrze wilgoci, nie gwarantują optymalnych warunków termicznych, a co najważniejsze mogą powodować podrażnienia skóry.

Postaw na naturalne materiały

Pościele z czystej bawełny od lat królują w polskich domach – i to nie bez przyczyny. Gwarantują one prawidłowe odprowadzanie potu, umożliwiają skórze oddychanie oraz są przyjemne w dotyku i wyjątkowo miękkie. To jednak nie koniec ich zalet – przy okazji są także bezproblemowe w utrzymaniu w czystości. Można je prać nawet w wysokich temperaturach, co nie jest bez znaczenia zwłaszcza w przypadku pościeli przeznaczonej dla alergików i dla dzieci.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/