Dom i Wnętrze

Trzy sposoby na funkcjonalną kuchnię

Funkcjonalna kuchnia to marzenie nie tylko tych, którzy uwielbiają gotować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby raz na zawsze poprawić wygodę korzystania z tego pomieszczenia.

Rozsądnie wybieraj dodatki

Kuchnie, zwłaszcza taką o niewielkim metrażu, bardzo łatwo zagracić. Właśnie dlatego wszystkie dodatki i elementy dekoracyjne, choćby i najładniejsze, trzeba wybierać rozsądnie. Co więcej, najlepiej by nie były tylko dodatkami, a miały też praktyczne zastosowanie. Żeby daleko nie szukać, np. zegary ścienne do kuchni potrafią się prezentować wyjątkowo atrakcyjnie. A przy okazji pokazują też czas, co przydaje się przy pieczeniu i gotowaniu, zwłaszcza jajek na miękko. Podobnie z pojemnikami na przyprawy – nie tylko wyglądają, ale są także praktyczne.

Blaty i szafki – najważniejszy element każdej kuchni

Im więcej szafek, tym więcej mamy miejsca do przechowywania i ukrycia wszystkich garnków, patelni i przyborów kuchennych, a im więcej blatów, tym wygodniej będzie się nam przygotowywało posiłki. Prawda jest jednak taka, że nawet z nimi nie warto przesadzać – półki muszą mieć odpowiednią ilość miejsca, żeby dało się z nich rzeczywiście wygodnie korzystać. Pamiętaj, żeby uwzględnić to w sowim projekcie kuchni.

Kolor ma większe znaczenie, niż przypuszczasz

Być może zdziwił cię ten ostatni punkt, ale bez obaw, już spieszymy z wyjaśnieniem. Prawda jest taka, że kolor ma olbrzymi wpływ na to, w jaki sposób odbieramy poszczególne pomieszczenia i jak się w nich czujemy. Dobrze dobrane kolory potrafią sprawić, że nawet niespecjalnie ustawne pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru. W kuchni warto stawiać zwłaszcza na jasne kolory, które sprawiają, że przestrzeń wyda się przestronniejsza. Dobrze sprawdzają się zwłaszcza beże, odcienie bieli i delikatne pastele.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje sacro.pl webwizard.com