Biznes

Żyj ekologicznie nie tylko od święta

Życie w stylu eko to nie fanaberia, a przejaw odpowiedzialności za naszą planetę. Dowiedz się, co możesz zmienić w swoich nawykach, żeby w końcu zacząć żyć ekologicznie.

Precz z foliówkami

Torby foliowe to prawdziwa zmora współczesnego świata. Są wszędobylskie i wygodne, ale równocześnie są poważnym problemem dla środowiska naturalnego. Nie tylko rozkładają się przez stulecia, ale – gdy dostaną się do morza lub oceanu – stanowią śmiertelne zagrożenie dla mieszkających w wodach zwierząt. Dlatego właśnie najwyższy czas pożegnać się z foliówkami i zastąpić je bardziej przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami. Torebki ekologiczne – czy to wykonane z papieru, czy z naturalnych tkanin – to zdecydowanie lepsi kompani na codzienne zakupy.

Oszczędzaj prąd i wodę

Uważaj na tryb stand-by! Zdawać by się mogło, że małe, mrugające diody nie są specjalnie prądożerne, ale tylko do momentu, kiedy myślisz wyłącznie o swoim gospodarstwie domowym. Jeśli spojrzysz na problem w skali globalnej, od razu zrozumiesz ogrom marnowanego w ten sposób prądu. Podobnie jest z wodą – nawet niewielkie wyrzeczenia, jeśli zrobi je wiele osób, mogą przynieść wymierne rezultaty. Zakręć więc kurki w trakcie mycia zębów i skończ z myciem naczyń pod bieżącą wodą.

Samochód tylko od święta

Zastanów się nad tym, czy rzeczywiście wszędzie musisz jeździć samochodem. Jeśli przynajmniej raz na jakiś czas przesiądziesz się na rower, podziękuje ci za to nie tylko nasza planeta, ale także twoje zdrowie.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje ngchenzi.com https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/