Biznes

Małe sposoby na zadbanie o wizerunek firmy

Kreowanie wizerunku firmy to wielowątkowy i skomplikowany proces. Na szczęście istnieją małe sposoby, które mogą pomóc budować pozytywny obraz przedsiębiorstwa wśród klientów i kontrahentów.

Nawet mały gest się liczy

Warto przypominać swoim klientom, że o nich pamiętasz. Wysyłaj im kartki okolicznościowe i rozważ wysłanie chociażby symbolicznych prezentów swoim najlepszym kontrahentom. A jeżeli już prezentujesz swoim klientom małe podarki nie zapomnij ich zapakować w torebki reklamowe z logo firmy. Miły gest połączysz w ten sposób z reklamą, która przy odrobinie szczęścia może trafić do osób, które jeszcze nie słyszały o twojej firmie.

Uważaj na to, co publikujesz

Internet nie zapomina, więc zanim opublikujesz coś na Facebooku trzy razy się zastanów, czy rzeczywiście warto dzielić się tym z całym światem. Twoja obecność w mediach społecznościowych musi być przemyślana, no chyba że chcesz paść ofiarą internetowej loży szyderców.

Zadbaj o spójność działań

Spójność działań to nie tylko kwestia identyfikacji wizualnej, chociaż nie da się ukryć, że ona też jest ważna – i to nawet bardzo. To także utrzymanie jednorodnego tonu w komunikacji z aktualnymi i potencjalnymi klientami zarówno na stronie internetowej, komunikacji mailowej i w kanałach mediów społecznościowych. Nawet takie małe elementy jak jednorodna stopka w e-mailach wysyłanych w imieniu firmy przez pracowników ma znaczenie i buduje obraz przedsiębiorstwa jako monolitu, nie ignoruj więc detali i zastanów się, jakie elementy jeszcze możesz włączyć do kreowania spójnego wizerunku.

Previous ArticleNext Article