Ciekawe

Studnia głębinowa – dla kogo?

Studnia głębinowa to rodzaj studni wierconej, powstałej w wyniku ręcznego lub mechanicznego. Zwane są więc inaczej wierconymi lub rurowymi. Po wywierceniu otworu materiał skalny wydobywany jest przy pomocy świdra, a powstałe ujście wodne sięga co najmniej poza jedną warstwę nieprzepuszczalną, głęboko w ziemię.

Rozwiązanie problemów

Zdarza się, że dom budowany jest w takim miejscu, iż nie ma możliwości podpięcia go do istniejącej już sieci wodno-kanalizacyjnej. Zdarza się i tak, że podobna możliwość istnieje, jednak przyszli mieszkańcy tego domu z niej rezygnują, woląc posiadać własne ujęcie wody. Własna studnia jest dobrym rozwiązaniem – tym bardziej, jeśli jest to studnia głębinowa.
Główny powód to czysta woda! Studnie głębinowe są na tyle głębokie (zwykle ponad 20 metrów), że sięgają do głębszych warstw wód, które są mniej zanieczyszczone niż te powierzchniowe. Taka woda jest zdrowsza i lepsza w smaku, ponieważ znajduje się poniżej co najmniej jednej, nieprzepuszczalnej warstwy, dzięki czemu szkodliwe czynniki zewnętrzne nie mają do niej dostępu. Dlatego też studnia głębinowa polecana jest mieszkańcom domków jednorodzinnych.

Jaka firma?

Jeżeli szukasz firmy zajmującej się wierceniem studni głębinowych, polecamy DrillPol. Namiary na ofertę – studnie głębinowe Katowice

Previous ArticleNext Article
https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ liotecalibre.org