Ciekawe

Derka najlepsza dla konia

Kiedy robi się chłodniej, nie tylko nam przyda się odpowiednie okrycie. Także koń potrzebuje zabezpieczenia przed zimnem czy deszczem. Zadbajmy wobec tego nie tylko o siebie, sprawiając sobie doskonałe kurtki czy płaszcze, ale także o konia. W każdej stajni na pewno przydadzą się komfortowe derki, które skutecznie ochronią naszych ulubieńców w trakcie chłodnych dni. Na cieplejszy okres przewidziano natomiast derki w lżejszej, letniej wersji.

Rozsądne używanie derki

Wybierając akcesoria jeździeckie, nie zapomnijmy o odpowiedniej derce. Pomoże nam ona zadbać o konia, zapewniając zwierzęciu idealną ochronę przed zimnem (ale nie tylko). Musimy używać jej racjonalnie. Powinniśmy postępować trochę jak przy ubieraniu małych dzieci, kiedy trzeba uważać na wychłodzenie, ale też przegrzanie.
Nie można nakładać grubej derki, kiedy jest bardzo ciepło. Koń poczuje się w niej niekomfortowo. Nie zakładajmy jej na przykład podczas podróży z koniem w czasie lata przyczepą, która błyskawicznie się nagrzewa. W letnie dni zaś przyda się derka przeciwowadowa.

Grubość derki

Dostępne są derki o różnej grubości. W ogrzewanych stajniach z pewnością sprawdzi się cieńsza derka dla konia 250 gram lub 300 gram. Najważniejsze to dostosować grubość derki do panujących warunków atmosferycznych. Należy także wziąć pod uwagę to, czy konie są ogolone.

Rodzaje derek

Derki różnicuje nie tylko grubość. Można też wskazać derki bardziej specjalistyczne, które nastawione są na spełnianie poszczególnych funkcji. Na przykład derki:

  • przeciwdeszczowe,
  • przeciwowadowe,
  • rehabilitacyjne,
  • z wycięciem na siodło.

Nowoczesne derki dla koni wykonane są z materiałów zapewniających zwierzęciu maksymalny komfort – dobrze odprowadzają wilgoć. Zabezpieczają także konia przed obtarciami. Często są ozdobione, co sprawia, że koń pięknie się prezentuje.

Previous ArticleNext Article
ptacjawnetrz.pl Dębowa konsola do przedpokoju loft Industrialny dębowy stolik nocny loft