Biznes

Specjalne środki bezpieczeństwa w miejscach pracy

W Polsce każdego dnia dochodzi do wypadków w pracy – na szczęście jednak najczęściej są to wypadki niegroźne, związane z drobnymi urazami skóry, zwichnięciami czy złamaniami. Są one wynikiem nieuwagi, ale też niedostatecznych zabezpieczeń, których nie dopełnił przedsiębiorca. Co roku organizowane są różnorodne konferencje, które pozwalają zaznajomić się z najnowszymi produktami mającymi na celu podniesienie bezpieczeństwa w miejscu pracy. W jakie rozwiązania warto inwestować?

Ubrania ochronne – co warto o nich wiedzieć?

Podstawowymi zabezpieczeniami są bez wątpienia ubrania ochronne – w polskich sklepach i w hurtowniach znajdziemy ich wiele. Najczęściej kupowane to: kombinezony robocze, rękawice ochronne, fartuchy, okulary ochronne, maseczki na twarz. Ważne jest, aby były one wykonywane z wysokiej jakości materiałów. W przypadku tworzyw tekstylnych najczęściej wykorzystywana jest gruba bawełna i wełna- jej sploty są niezwykle trwałe i odporne na ścieranie. Do tworzenia rękawiczek medycznych wykorzystywany jest lateks – to cienki materiał, który pozwala na zachowanie aseptyki podczas wykonywania zabiegów medycznych. Okulary ochronne tworzone są z grubych włókien PCV, umożliwiających ścisłe dopasowanie ich do twarzy i ochronę oczu, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej widoczności. Okulary chronią przed gorącym powietrzem, iskrami, żarem, chemicznymi oparami.

Wentylowanie pomieszczeń

Najczęstszym zagrożeniem w miejscach pracy są wybuchy oraz możliwość zatrucia się szkodliwymi substancjami. W celu zminimalizowania tego ryzyka konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranych wentylatorów. Wentylatory przeciwwybuchowe EX to propozycja przede wszystkim do zakładów chemicznych, ale można stosować je z powodzeniem także w kopalniach. Wentylatory zmniejszają ryzyko nagromadzania się trujących gazów, pozwalają na mieszanie powietrza i jego skuteczną wymianę.

Previous ArticleNext Article
Solidny metalowy taboret stołek zobacz https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-poza-miejscem-zameldowania/