Dom i Wnętrze

Rośliny lecznicze do ogrodu

W ogrodzie możemy realizować różne pasje. Także te związane ze zdrowym stylem życia i uprawą leczniczych roślin, które w dodatku wspaniale ozdobią przestrzeń. Proponujemy wrzos zwyczajny i cykorię podróżnik. Rośliny, które leczą i wspaniale dekorują ogrody. Świetnie uzupełnią rustykalne czy romantyczne aranżacje. Wprowadzą lekkość i fantazję w niebanalnej tonacji.

Wrzos w domu

Od jakiegoś czasu doceniamy walory estetyczne wrzosu i wprowadzamy go do domów. Szczególnie do kuchni, gdzie uprawia się go w najróżniejszych donicach, koszykach, pojemnikach ceramicznych czy glinianych. Chętnie też ofiarujemy wrzosy jako prezenty.

Wrzos w ogrodzie

W ogrodach wrzosy stworzą malownicze wrzosowiska lub wypełniają niewielkie miejsca pomiędzy kamieniami. Małe krzewinki nadają się na taras, patio i balkon. Wszędzie wyglądają romantycznie. Na tle wrzosowo-kamiennej kompozycji świetnie zaprezentują się zestawy mebli ogrodowych z rattanu podkreślające naturalną urodę miejsca. Więcej interesujących mebli ogrodowych znajdziemy w tym miejscu: gardenspace.pl
Wrzos zwyczajny, czyli calluna vulgaris, preferuje piaszczyste gleby bez wapienia. Rozwija się na stanowiskach słonecznych. Stosuje się go w celach leczniczych przy reumatyzmie, kamicy, problemach żołądkowych.

Cykoria podróżnik

Już sama nazwa tej rośliny pobudza wyobraźnię. Cykoria podróżnik wygląda bardzo ładnie i często wykorzystuje się ją do aranżacji ogrodów, wprowadza do nich podczas kwitnienia niebieski kolor. Lubi gleby piaszczyste.
Cykoria podróżnik, czyli cichorium intybus, od dawna wykorzystywana jest w lecznictwie. Dodaje się ją także do kawy zbożowej. Ma właściwości przeciwcukrzycowe. Wchodzi w skład mieszanek żołądkowych. Przygotowuje się z niej leczniczy napar.

Previous ArticleNext Article
https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://beesafe.pl/porady/adac/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/