Dom i Wnętrze

Bez czego nie wyobrażamy sobie świąt?

Święta co roku wyglądają bardzo podobnie – cała rodzina zjeżdża się, aby przy suto zastawionym stole podzielić się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze. Wśród kolęd i rodzinnych anegdot opowiadanych przez nestorów rodu oraz wygadanych wujków spędzamy dwa dni, po których przychodzi kolejne ważne wydarzenie – Sylwester. Mimo cykliczności i przewidywalności świąt, co roku czekamy na pierwszą gwiazdkę z tą samą radością. Co tworzy specyficzny klimat Bożego Narodzenia? Bez czego nie wyobrażamy sobie świątecznego okresu?

Świąteczna playlista w radiu

Kiedy tylko zmienimy kartkę w kalendarzu z listopada na grudzień, nasze uszy zalewa fala radiowych hitów, granych w niezmiennej konfiguracji rok w rok. Każdy z nas zna na pamięć amerykańskie piosenki o złamanym w Wigilię sercu, wiemy, co Mariah Carey chce znaleźć pod choinką i od 1986 siedzimy z Chrisem Rea w zaszronionym samochodzie, aby dotrzeć na święta do domu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że reguła, według której każda piosenka po jakimś czasie się nudzi, w tym przypadku w ogóle się nie sprawdza! Czy  przedświąteczne porządki i kuchenna krzątanina nie są przyjemniejsze, kiedy możemy nucić z wokalistą nieśmiertelne Last Christmas?

Telewizyjne hity

Powigilijne oglądanie familijnych komedii, których fabuła kręci się wokół świąt Bożego Narodzenia, jest już niepisaną tradycją. Jaki film jest najczęściej wyświetlany w polskich domach w okresie świątecznym? Oczywiście Kevin sam w domu! Mimo tego, że w towarzystwie nie przyznajemy się do oglądania amerykańskiego hitu, to mamy pewność, że skacząc po kanałach nikt nie oprze się pokusie, żeby jeszcze raz pośmiać się przy ogranych i znanych gagach.

Iluminacje świetlne

Wraz z nadejściem grudnia, ulice miast i prywatne posesje zamieniają się w scenę, na której rozgrywa się spektakularny spektakl różnokolorowych, migoczących świateł. Późną jesienią meble ogrodowe zaczynają powoli znikać pod warstwą białego puchu, na dachach i balustradach pojawiają się sznury lampek, a gości w drzwiach witają piękne neony obwieszczające wszem i wobec Wesołych Świąt! Ogrodowe dekoracje świąteczne sprawiają, że magia świąt staje się jeszcze bardziej urzekająca.
 
 
 

Previous ArticleNext Article
sabutt.com https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/ obat-polska.pl