Dom i Wnętrze

Meble z metalu – ciężkie i masywne?

Jeszcze jakiś czas temu materiałem bardzo mocno eksploatowanym w produkcji mebli ogrodowych było żeliwo. Mimo tego, że bogato zdobione krzesła, stoły i ławki były niemal niezniszczalne, to coraz rzadziej spotykamy je w ogrodach i na tarasach. Dlaczego żeliwo odchodzi do lamusa? Czy istnieje dla niego równie trwała alternatywa?

Żeliwo? Niekoniecznie

Umeblowanie ogrodowe nieustannie musi opierać się działaniu niekorzystnych warunków pogodowych. Mimo tego, że żeliwo za nic ma sobie deszcz, śnieg, skrajne temperatury i promieniowanie UV, to jednak nie znajduje zastosowania w nowoczesnych ogrodach i na tarasach. Meble z żeliwa charakteryzują się bardzo dużym ciężarem i masywnością, która nie współgra z nowoczesną, minimalistyczną koncepcją dominującą w projektach zewnętrznych przestrzeni. Bogata ornamentyka, wyszukane kształty i płynne linie lepiej zostawić dworkom i przestrzeniom stylizowanym na staromodne. Dla swojego ogrodu lepiej wybrać lekką i nowoczesną wersję metalu. Jakie tworzywo jest godnym następcą żeliwa? Aluminium!

Nowa odsłona mebli metalowych

Meble na taras z aluminium zachwycają swoją lekkością i prostotą kształtów. Modele czołowych marek, takie jak meble ogrodowe ZUMM, wykonane są z wysokogatunkowego aluminium, w pełni odpornego na działanie zmiennych warunków pogodowych. Metalowa powierzchnia nie wymaga czasochłonnej impregnacji ani zabezpieczeń. Możesz mieć pewność, że metalowy komplet będzie służył w nienaruszonej formie przez długie lata. Co więcej, fotele, krzesła, stoły i leżaki z aluminium idealnie komponują się z wizją nowoczesnego ogrodu. Proste kształty, geometryczna linia i chłód metalowej konstrukcji są piękna i niebanalną oprawą dla ogrodowej zieleni.
 
 

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ zobacz wiecje