Ciekawe

Strzyżenie psów – zabieg dla osób o mocnych nerwach

Jeśli pies ma być szczęśliwy w naszym domu, nie możemy ograniczać się do zapewnienia mu wyżywienia i wyprowadzania go na spacer. Wcale nie mniej istotne są zabiegi pielęgnacyjne, a jednym z tych, które budzą największe kontrowersje, wydaje się strzyżenie.

Komfort dla zwierząt

Strzyżenie psów jest jedną z tych czynności, która w wyjątkowy sposób stresuje ich opiekunów. Trudno się jednak temu dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę to, jak wiele delikatności wymaga. Nie każdy posiada wprawę niezbędną do prawidłowego wykonania tego zabiegu, a i same psy często nie ułatwiają tego zadania. Nikt tak dobrze, jak one, nie wyczuwa przecież niepokoju właściciela, a ponieważ opiekun zdradza niepewność, sam pies również niechętnie poddaje się zabiegowi. Oczywiście, wraz z kolejnymi strzyżeniami nabiera się wprawy. Warto jednak zadać sobie pytanie o to, czy proces dochodzenia do niej jest w ogóle potrzebny. Dziś strzyżenie psów jest zabiegiem wykonywanym przez specjalistów, a jego popularność jest najlepszym dowodem na to, że rośnie liczba opiekunów, którzy chcą oszczędzić psom niepotrzebnego cierpienia.

Salon groomerski w Krakowie

Szukacie profesjonalnego psiego fryzjera w Krakowie? Postawcie na AlphaGroomer, są najlepsi w tej dziedzinie. Namiary na ofertę – salon groomerski Kraków 

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje Stolik nocny z półką w stylu loft https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/