Ciekawe

Psychotesty dla kierowców – czy jest się czego bać?

Badania psychologiczne kandydatów na kierowców to temat licznych plotek, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Nie każdy musi przechodzić podobne testy – jedynie osoby, które straciły prawo jazdy, albo chcą pracować jako kierowcy zawodowo – i nie wszyscy uzyskują w nich zadowalające wyniki.

Jak wyglądają testy?

Testy dzielą się na 3 części, z których pierwsza to rozmowa z psychologiem, po której następuje test na inteligencję, a następnie badanie reakcji i predyspozycji osobistych – na przykład postrzegania prędkości, odległości, czy szybkości reagowania.
Psychotesty dla kierowców badają między innymi przerzutność uwagi danej osoby, a także możliwości koncentracji w okolicznościach stresu – tj.  gdy trzeba coś wykonać w odpowiednim czasie.
Takich badań raczej nie powinniśmy się bać, bo strach może jedynie spowodować, że wyniki będą gorsze, niż powinny być. Żeby więc strach był raczej motywacją, zamiast demotywatorem, warto zapoznać się z przykładowymi testami dla kierowców, które dostępne są w internecie. Pozwoli to przygotować się lepiej do badań!

Badania psychologiczne w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AutomobilKlubu Polski – Badania psychotechniczne kierowców Warszawa

Previous ArticleNext Article
Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/