Dom i Wnętrze

Przechowywanie przedmiotów w pokojach dziecięcych

Meblowanie pokoju dziecka powinno być uzależnione od wieku i samodzielności dziecka. W przypadku niemowląt pokój musi być dopasowany do potrzeb rodziców – wszelkie niezbędne przedmioty muszą być pod ręką.
W takich sytuacjach sprawdzają się komody z licznymi szufladami. Meble w pokoju niemowlęcia powinny mieścić nie tylko jego ubranka, ale również kosmetyki pielęgnacyjne oraz pieluszki. W pokoju nie może zabraknąć również wygodnego fotela dla mam karmiących oraz kilku punktów oświetlenia. Najlepiej, jeśli będą to subtelne lampki ścienne. Pokój dziecka powinien posiadać także dodatkowe kontakty do uruchomienia elektronicznej niani czy niewielkich lampek ozdobnych.

Meble dopasowane do dziecka

Oryginalnym rozwiązaniem mogą okazać się komodydziecięce, dostosowane wysokością do wzrostu dziecka. Meble te są wyjątkowo interesujące szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym – estetyczny wygląd oraz prosta obsługa sprawia, że dziecko chętnie podejmuje samodzielne próby wyciągania swoich zabawek czy ubrań oraz próby zachowania porządku. Komody dziecięce projektowane są tak, aby ich użytkowanie było proste i bezpieczne. W tym celu stosuje się mechanizmu hamujące szafki czy też szuflady, aby ich szybki pęd nie przyczynił się do przytrzaśnięcia palców dziecka.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ Stolik nocny z półką w stylu loft