Dom i Wnętrze

Sypialnia dla dwojga

Meblując sypialnię dla dwojga warto sprawić, aby pomieszczenie to było wygodne, komfortowe i zapewniało maksimum odpoczynku.
Podstawą są odpowiednio dobrane meble: dwuosobowe łóżko, szafa lub komoda, niewielkie szafki nocne. Wybranie ich z jednego zestawu meblowego z pewnością ułatwi kompletowanie. Kolejnym krokiem jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z klasycznego oświetlenia sufitowego i skupienie się na lampkach ściennych czy też tych ustawianych na szafkach nocnych. Dają one bardziej subtelne światło i pozwalają na stworzenie romantycznej atmosfery.

Nietuzinkowe łóżko

Oryginalnym pomysłem na ozdobienie sypialni będzie łóżko z zagłówkiem. Tego rodzaju mebel jest zazwyczaj dedykowany dla par – rzadko kiedy spotkać można pojedyncze łóżko z zagłówkiem. Projektanci starają się, aby oferowane łóżka z zagłówkami były atrakcyjne wizualnie. Płyta zagłówkowa może być rzeźbiona – zazwyczaj we wzory florystyczne lub geometryczne. Zagłówki mogą być także obijane materiałami. W tym celu wybiera się najczęściej kontrastowe kolory tkanin i stosuje przeszycia oraz nietypowe ściegi. Taka kombinacja wygląda niezwykle elegancko i nietuzinkowo. Szczególnie cenione jest połączenie ciemniejszego drewna oraz jasnych, pastelowych tkanin.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
zobacz https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ live url