Dom i Wnętrze

Jak prawidłowo dbać o pościel?

Odpowiednio dobrana pościel pozwala nam skutecznie zasnąć, a w przypadku osób z alergiami wspomaga zdrowie. O pościel należy dbać tak samo jak o ubrania – prać w dopasowanych środkach piorących, w konkretnej temperaturze. O czym pamiętać podczas konserwacji pościeli?

Jak prać pościel?

Jednym z istotniejszych zagadnień jest dobranie odpowiedniej temperatury do prania. Pościel bawełniana zazwyczaj prana jest w temperaturze ok. 60 stopni Celsjusza. Ta temperatura pozwala pozbyć się drobnych zanieczyszczeń, odświeżyć. Temperatura taka umożliwia także zachowanie kolorów. W przypadku pościeli specjalistycznych, np. hypoalergicznych możliwe jest pranie w znacznie wyższych temperaturach. Opcja gotowania jest wskazana także w przypadku silnych zabrudzeń lub podejrzenia o zagnieżdżenie się insektów w mieszkaniu.

Kiedy nie stosować wysokich temperatur?

Nie zaleca się stosowania opcji gotowania podczas czyszczenia pościeli o żywych, dużych nadrukach. Pościel trójwymiarowa, która jest najlepszym przykładem pościeli wielobarwnej, może zostać zniszczona podczas prania w zbyt wysokich temperaturach.

Wietrzenie

Wiele osób stawia na wietrzenie pościeli, szczególnie w okresie letnim. Czy słusznie? Faktycznie, wietrzenie pozwala na odświeżenie pościeli. Niewiele osób wie, że również krótkie wietrzenie zimą jest wskazane – niskie temperatury pozwalają na pozbycie się drobnoustrojów.

Previous ArticleNext Article
https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ live url zobacz wiecje