Dom i Wnętrze

Pomysłowe dodatki wnętrzarskie

Co decyduje o wyjątkowości danego wnętrza? Konkretne zestawy meblarskie, duże stoły czy narożniki, ale też dodatki. Tych ostatnich nie można lekceważyć. Niekiedy to one właśnie decydują o charakterze pomieszczenia i jego wartości estetycznej. Dlatego, pomijane często przedmioty jak lampy czy zasłony, trzeba uwzględnić w myśleniu o aranżacji wnętrzarskiej.

W stylu retro

Celowo postarzone witryny czy lampy w abażurach wyglądających jakby wzięto je z sypialni prababci. Eleganckie ramki na zdjęcia, metalowe czy drewniane, utrzymane w klimacie secesji, ozdobione motywami roślinnymi – takie dodatki pięknie podkreślą charakter mebli z litego drewna, tapicerowanych krzeseł, szafek z bogato frezowanymi frontami. Wytworne stoły do pokoju udekorowane haftowanymi obrusami – taka stylizacja spodoba się osobom, które cenią sobie style minionych epok, szlachetne rozwiązania estetyczne.

W stylu postindustrialnym

Dodatki odgrywają także istotną rolę w budowaniu postindustrialnej przestrzeni. Na przykład nowoczesnego loftu, w którym pojawiają się w pełni nowoczesne stoliki rtv czy minimalistyczne szafy aluminiowe nawiązujące w efektowny sposób do wyposażenia magazynu czy fabryki. W taki postindustrialnym salonie czy sypialni sprawdzą się designerskie hokery, surowe lampy, wszelkie elementy instalacji, które wyeksponuje się na ścianach czy na suficie. Nawet zwykły kaloryfer stanie się dominantą przestrzenną.

W stylu rustykalnym

Dodatki są niezwykle istotne, jeśli chodzi o aranżacje w duchu rustykalnym. Przecież opierają się one na różnorodności, na tworzeniu charakteru miejsca poprzez urodę drobiazgów, poprzez kolor i folklor. Dlatego doniczki, naczynia, zasłonki i firanki, wszelkie dekoracje roślinne, obrusy i malowanki na szkle – tworzą uroczą prezentację wnętrza rustykalnego.

Previous ArticleNext Article
https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ Metalowy stojak na papier toaletowy loft https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/