Dom i Wnętrze

Jakie meble pokojowe powinny znaleźć się w nietypowym pokoju dziennym?

Salon o nietypowych wymiarach i kształcie może stać się bardzo ciekawym i inspirującym pomieszczeniem, jeżeli tylko w odpowiedni sposób go urządzimy. Jakie meble pokojowe zakupić do pomieszczenia, którego urządzenie nie będzie łatwe, ale okaże się dla nas wielką przyjemnością?

Przyjemny kącik, czyli wybieramy meble pokojowe

Salon o półokrągłych ścianach, ostrych lub rozwartych kątach, o małej powierzchni jest czymś rzadko spotykanym, do którego należy zakupić dobre meble pokojowe. Aby móc stworzyć w nim naprawdę przytulne pomieszczenie zdecydujmy się na wprowadzenie do niego jednej, dużej rośliny o zielonych liściach swobodnie opadających do dołu lub też kilku mniejszych doniczek, które można ustawić na regale lub na parapecie. Jeżeli jesteśmy miłośnikami czytania, to warto pomyśleć o specjalnym regale na książki, gdzie z dumą będziemy prezentować swoje perełki czytelnicze oraz ozdobnym fotelu. W końcu każdy miłośnik książek musi mieć swoje miejsce do relaksu z książką w ręce.

Antresola do wysokich pomieszczeń

Jeżeli nasz salon należy do wysokich pomieszczeń, to zdecydujmy się na meble pokojowe aż po sam sufit, dzięki czemu uda nam się wykorzystać dobrze całkowitą powierzchnię. Antresola to bardzo dobre miejsce, gdzie można urządzić dodatkowe miejsce do spania lub np. specjalną biblioteczkę, miejsce do pracy. Warto o niej pomyśleć w pomieszczeniach wysokich i wąskich. Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu takiej antresoli i wykonaniu specjalnego oświetlenia, aby wszystko było widoczne na górze pod samym sufitem. 

Previous ArticleNext Article
https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/