Ciekawe

Jak uzyskać najwyższą dopłatę do odszkodowania?

Zwykły kierowca, który został poszkodowany podczas kolizji drogowej nie zawsze musi się znać na prawie i na zasadach otrzymywania odpowiedniego odszkodowania. Bardzo często kierowcy zgadzają się z ubezpieczycielami i nawet nie zaglądają do danych i przedstawionych im dokumentów. Prawdą jest, że w większości kierowcy otrzymują zaniżone odszkodowania. Wypłata takich odszkodowań leży w interesie ubezpieczyciela, który jak może zaniża swoje koszty, nawet niejednokrotnie kosztem poszkodowanego kierowcy.

Kiedy zwrócić się do firmy o dopłatę do OC

Dopłaty do zaniżonych odszkodowań mogą otrzymać kierowcy, którzy uznali, że otrzymali od ubezpieczyciela znacznie zaniżoną kwotę odszkodowania za szkodę. Jednak skąd taki kierowca ma wiedzieć, że został tak oszukany?
Warto jest czytać dokładnie wszelkie dokumenty, które otrzymało się od ubezpieczyciela. Czyli trzeba dobrze przeanalizować kosztorys naprawy oraz decyzję, którą wydał ubezpieczyciel.

Jak czytać kosztorys naprawy?

Kosztorys naprawy uwzględnia amortyzację uszkodzonego pojazdu, koszt części zamiennych nieoryginalnych, nic nie mówi o świadczeniach dodatkowych, które przysługują kierowcy oraz bardzo często zaniża wartość pojazdu. W kosztorysie bardzo często uwzględnia się naprawę poszczególnych części aniżeli ich wymianę. Wiadomo jest, że naprawa jest znacznie tańsza niż zamontowanie zupełnie nowych części zamiennych.

Już po takiej lekturze można się zorientować, że ubezpieczyciel ocenił daną szkodę jak najniżej. Kontaktując się z określoną firmą, która oferuje dopłaty do odszkodowań można wiele zyskać nie ryzykując nic.

Kiedy można otrzymać dopłatę?

Każdy poszkodowany kierowca, który uznał, że otrzymał niską kwotę odszkodowania może skontaktować się z odpowiednią firmą. Firma oferująca dopłaty do odszkodowań po przeanalizowaniu dokumentów i stwierdzeniu, że odszkodowanie było za niskie, wypłaca różnicę już po 24 godzinach.

Kiedy kierowca może liczyć na dopłatę do oc?

Dopłata do oc jest możliwa w następujących przypadkach:

  • gdy od szkody nie minęły 3 lata,
  • kosztorys jest błędny,
  • nastąpiła szkoda całkowita,
  • nastąpiła szkoda częściowa.

Jak uzyskać najwyższą dopłatę do odszkodowania?

Najwyższa dopłata do odszkodowania jest możliwa w przypadku gdy:

  • ubezpieczyciel wycenił wartość nieoryginalnych części zamiennych,
  • podał zaniżone stawki pracy pracowników warsztatowych,
  • uwzględnił rabaty, których kierowca może nie dostać,
  • pominął wartość VAT u,
  • nie uwzględnił wszystkich szkód.

Pracownicy firmy po dokładnym przeanalizowaniu kosztorysu wykonanego przez ubezpieczyciela znajdą te wszystkie niedopatrzenia i uwzględnią je podczas wyceny kwoty dopłaty do OC.

Co może zrobić kierowca, który dostał za niskie odszkodowanie?

Gdy dany kierowca wie już, że otrzymał za niskie odszkodowanie ma kilka wyjść. Może napisać odwołanie i w ostateczności spotkać się z prawnikiem ubezpieczyciela w sądzie. Może skontaktować się z firmą, która kupuje odszkodowania.

Przeczytaj również: Jak działają firmy oferujące odkup szkody oc

Wtedy podpisuje z nią umowę i dany pracownik reprezentuje kierowcę w sądzie i w rozmowach z ubezpieczycielem. Kierowca, który otrzymał za niskie odszkodowanie może też od razu dokonać cesji szkody na firmę, zajmującą się dopłatami do odszkodowań. Wtedy taki dług przechodzi na tę firmę, kierowca otrzymuje różnicę a firma ściąga dług z firmy ubezpieczeniowej.

Udowodniono, że z pośród wszystkich wycen szkód dokonanych przez firmy ubezpieczeniowe aż 99 procent była zaniżona. Poszkodowani kierowcy bardzo często poszukują alternatywy dla siebie i w ten sposób trafiają na firmy, które im gwarantują dopłaty.

Previous ArticleNext Article