Dom i Wnętrze

Dom z drewna – tanio, szybko, na lata

Domy szkieletowe zaczęły pojawiać się w Polsce  kilkadziesiąt lat temu. Mimo tego, że swój debiut mają już dawno za sobą, to właśnie dzisiaj przeżywają prawdziwy rozkwit. Na pustych działkach jak grzyby po deszczu wyrastają piękne domy kanadyjskie, a na rynku działa coraz więcej firm wyspecjalizowanych w budownictwie lekkim. Z czego wynika tak ogromne zainteresowanie domami szkieletowymi? Sprawdź!

Tanie domy drewniane – trendy w budownictwie

Podstawą domów szkieletowych jest solidny, drewniany fundament. Na nim stawiana jest konstrukcja  z prefabrykatów. Budowa solidnego, trwałego budynku trwa zazwyczaj około 4 miesięcy. Koszty inwestycji w dom z prefabrykatów mogą być nawet o 40% niższe niż w przypadku budowy standardowego domu. Domy kanadyjskie można  w dowolnej  chwili modernizować, rozbudowywać i modyfikować.

Tanie domy drewniane zapewniają domownikom optymalny komfort cieplny niezależnie od pory roku. Nowoczesne, starannie ocieplone konstrukcje charakteryzują się bardzo dobrą izolacją termiczną, co pozwala zaoszczędzić niemałą kwotę na comiesięcznych rachunkach. Warto mieć świadomość, że pod kątem wizualnym domy drewniane niczym nie różnią się od swoich murowanych wersji.

Współpracuj z fachowcami

Planujesz budowę domu kanadyjskiego? W takim razie pamiętaj, aby współpracować  z firmami specjalizującymi się wąskiej dziedzinie budownictwa szkieletowego. Cenione na rynku przedsiębiorstwo kompleksowo zajmie się Twoją inwestycją – stworzy projekt lub  zaadaptuje już istniejący, sprawnie postawi budynek w stanie deweloperskim lub surowym, a nawet dostarczy wysokiej jakości drewna z własnego tartaku.

Previous ArticleNext Article
usiek.pl ari.pl sacro.pl