Motoryzacja

Jakich szkód nie obejmuje AC?

Wydawać by się mogło, że właściciel pojazdu chroniony polisą AC może wyjść obronną ręką z każdej sytuacji – kradzieży samochodu, jego zniszczenia czy usterki. Jednak, warto mieć świadomość, że nawet najbardziej bogaty, rozszerzony pakiet nie zagwarantuje Ci rekompensaty we wszystkich przypadkach. Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania? Sprawdź!

Sytuacje wyłączone z zakresu ochrony

Każdy ubezpieczyciel samodzielnie ustala zakres danej polisy. Możemy jednak wyodrębnić kilka przypadków, których żadne towarzystwo nie zaakceptuje podczas starań o wypłacenie środków. Zaliczyć możemy do nich między innymi kradzież pojazdu na skutek zaniedbania i lekkomyślności (kierowca, który opuści pojazd, zostawiając kluczyki w stacyjce będzie musiał sam zmierzyć się z koniecznością kupna nowego wozu), szkody wyrządzone specjalnie, uszkodzenia powstałe w wyniku prowadzenia samochodu przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu. Brak ważnych badań technicznych lub dowodu rejestracyjnego również jest podstawą do tego, aby ubezpieczyciel odmówił wypłacenia środków.

Prowadź odpowiedzialnie!

Posiadanie własnego samochodu wymaga przyjęcia odpowiedzialnej postawy. Lekceważący stosunek do przepisów czy brawura mogą mieć znacznie poważniejsze skutki niż tylko uszkodzenie samochodu. Należy pamiętać o tym, że zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Prowadzenie nieubezpieczonego pojazdu wiążę się z automatycznym nałożeniem na właściciela niemałej kary pieniężnej. Więcej przydatnych informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz na stronie  mfind.pl.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje http://www.mojradom.pl/rozwoj-technologii-a-ceny-ubezpieczen-samochodowych/ zobacz wiecej