Dom i Wnętrze

Grzejniki drabinkowe – funkcjonalność i budowa

Grzejniki łazienkowe bardzo często mają kształt drabiny. Są to tak zwane grzejniki drabinkowe – rozwiązania bardzo popularne w różnych aranżacjach łazienkowych. Jakie cechy charakterystyczne i jaką funkcjonalność posiadają te grzejniki? Zastanowimy się nad tym w poniższym artykule…

Budowa, kształt

Klasyczny grzejnik drabinkowy w niczym nie różni się (pod względem budowy) od innych grzejników. Jest to klasyczny wymiennik ciepła, który napełniony gorącą wodą oddaje zawarte w niej ciepło, otaczającemu go powietrzu. Podobnie jak klasyczny grzejnik jest on zbiorem naczyń, połączonych ze sobą charakterystycznymi rurkami. Jednak na tym etapie wszystkie te podobieństwa kończą się.
Pod względem kształtu grzejnik drabinkowy jest zupełnie odmienny od klasycznych grzejników. Składa się on z elementów ułożonych poziomo względem podłoża (i najczęściej równoległych wobec siebie). Wszystkie te elementy są ze sobą połączone rurkami, w których przepływa gorąca woda.

Funkcjonalność

Podstawową funkcjonalnością grzejnika drabinkowego jest oczywiście funkcja grzejna. Pod tym względem, jest on znacznie mniej wydajny od klasycznych grzejników pokojowych. Jest to spowodowane przez znacznie mniejszą powierzchnię grzejną w porównaniu do chociażby zwykłych grzejników płytowych. Zresztą nic w tym nadzwyczajnego. Grzejniki drabinkowe są z reguły przeznaczone do łazienek, czyli do pomieszczeń, które charakteryzują się znacznie mniejszą kubaturą, niż inne pomieszczenia użytkowe.
Drugą – równie ważną – funkcjonalnością, jest oczywiście funkcja suszenia. Grzejnik o budowie drabinkowej posiada specyficzny kształt, który umożliwia umiejscowienie na jego powierzchni na przykład ręczników bądź ubrań. Dzięki temu można bardzo szybko je wysuszyć – nawet w bardzo wilgotnej łazience.
Warto również dodać, że specyficzny kształt tych grzejników pozwala na ich dopasowanie do konkretnej aranżacji wnętrza. Co więcej – również i same grzejniki mogą być doskonałą formą ozdoby każdej łazienki, od typowo klasycznej, do w pełni nowoczesnej.

Wygoda w montażu

Grzejniki drabinkowe charakteryzują się dosyć prostym montażem. Nie trzeba prowadzić do nich skomplikowanych układów rur. Wystarczy umiejscowić je w miejscu, w którym rury „wychodzą” ze ściany. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej praktyczne niż w przypadku innych, podobnych grzejników.
Jednocześnie grzejniki łazienkowe (drabinkowe), charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Ze względu na ich specyficzny kształt i niewielką masę, można je umiejscowić praktycznie wszędzie i to bez obaw o zaburzenie ogólnej aranżacji budynku. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy zakupimy takie grzejniki, które będą odpowiadać naszym technicznym wymaganiom i które będą pasować do ogólnej aranżacji łazienki.

Kilka słów podsumowania…

Grzejniki łazienkowe to bardzo popularny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Mogą one być zarówno ozdobą, funkcjonalną suszarką czy też… klasycznym źródłem ciepła w każdej łazience. Sprzyja temu łatwość montażu i specyficzny kształt.
Grzejniki do domu kupisz w sklepie https://1lazienka.pl/category/ogrzewanie-grzejniki-drabinkowe.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/ zobacz zobacz