Dom i Wnętrze

Domowy relaks

W dzisiejszych czasach wszyscy stresujemy się wielką ilością spraw. Żyjemy szybko, pracujemy za dwóch i często mimo młodego wieku jesteśmy bardzo zmęczeni. Warto więc w swoim napiętym grafiku znaleźć czas na relaks, odpoczynek, odetchnięcie. Aby się należycie zrelaksować nie trzeba ani nigdzie wyjeżdżać ani wydawać fortuny. Idealnym miejscem do wypoczynku jest bowiem własny dom. Na razie sposoby możemy zapomnieć o codziennych troskach w swoich czterech ścianach?

Herbata i książka

Po ciężkim dniu w pracy dobrze jest spędzić wieczór w samotności. Przebranie się w wygodne ubrania i zajęcie wygodnego miejsca w fotelu to świetne preludium relaksu. Ważne, żebyśmy czuli się w fotelu naprawdę komfortowo. W zrelaksowaniu się pomóc może również podnóżek jajo. To taki model podnóżka, który nie tylko jest bardzo wygodny, ale również świetnie się prezentuje i jest ozdobą pokoju dziennego. Dobry design ma jeszcze jedną dużą zaletę – w otoczeniu ładnych, estetycznych przedmiotów, takich jak podnóżek jajo, łatwiej jest się relaksować.
Zanim zajmiemy miejsce w fotelu zróbmy sobie coś ciepłego do picia. Każdy posiada jakiś swój ulubiony napój – kawę, herbatę, gorącą czekoladę, yerbę, kakao z piankami. Usiądźmy w fotelu z kubkiem ciepłego napoju w ręce i rozkoszujmy się jego smakiem, ciepłem, które wydobywa się z kubka oraz tym jak rozgrzewa nas od środka.
Jeśli zatopienie się we własnych myślach i popijanie kawy nam wystarczy to właśnie znaleźliśmy swój sposób na relaks. Jeżeli to zbyt nudne lub to za mało – weźmy do ręki ciekawą książkę i zatopmy się w lekturze. Warto, aby takiego rozwiązania spróbowali także amatorzy sztuki filmowej. Zmęczeni jesteśmy bowiem między innymi mnogością bodźców, jakie do nas docierają. Wieczorem, podczas relaksu, ograniczmy je zatem, aby wyciszyć swój organizm.

Gorąca kąpiel

Innym dobrym sposobem na zrelaksowanie się w domowych pieleszach jest wzięcie gorącej kąpieli. Zanurzenie się w ciepłej wodzie daje ogromną ulgę zmęczonym mięśniom. Jeśli dodamy do kąpieli trochę soli zapachowej lub olejków eterycznych, cała łazienka skąpie się w delikatnym, pięknym zapachu, które dadzą wytchnienie naszym zmysłom. W wannie można po prostu leżeć i cieszyć się doznaniami zmysłowymi oraz ciszą. Jeśli jednak mamy możliwość, przyjemnie jest obejrzeć w tym miejscu odcinek swojego ulubionego serialu lub przejrzeć lekkie czasopismo. Jeżeli na co dzień brakuje nam też kontaktu z przyjaciółmi, kąpiel jest dobrą okazją, żeby do kogoś zadzwonić i porozmawiać.
Relaks duszy i ciała można połączyć również z czymś pożytecznym. Jak to zrobić? Najlepiej wykonać podczas kąpieli jakiś zabieg kosmetyczny. Dobrym pomysłem jest peeling całego ciała. Możemy go wykonać specjalną rękawicą albo kosmetykiem. W roli peelingu świetnie się sprawdzają także fusy kawy – możemy użyć nawet tych, z których napar piliśmy rano.
Do zrelaksowania się w domu nie potrzeba ani bardzo wiele czasu ani środków finansowych. Oczywiście, łatwiej jest się odprężyć, jeśli korzystamy z podnóżka jajo czy dużej wanny, ale nie są to warunki konieczne.
Pomysły na wystrój pokoju znajdziesz na stronie https://designtown.pl/pl/c/Podnozki/90.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/ https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ -spu.org