Ciekawe

Najważniejsze cechy dobrych nart

Kiedy wybieramy się do sklepu narciarskiego, niezależnie od tego, czy kupujemy swoje absolutnie pierwsze narty męskie, czy też już któreś z kolei, wybór będzie trudny. Ciągłe nowości i udoskonalenia w budowie nart sprawiają, że bez śledzenia nowinek technicznych nie sposób wybrać optymalnych nart.

Zmiany w budowie nart

Co jakiś czas, bardzo widoczne są duże zmiany w budowie nart męskich. Wszystkie te zmiany mają na celu udoskonalenie nart męskich, tak aby jazda na nich była coraz łatwiejsza, przyjemniejsza, a także bezpieczniejsza. Jednakże, zmiany często wprowadzają bardzo dużo zamętu.
Widocznym ostatnio trendem jest zwiększanie tak zwanego rockera. Jest to określenie na zagięcia nart na krańcach. Chodzi o to, jak bardzo krańce odstają od ziemi. Zdecydowanie, w nowoczesnych nartach męskich rockery są bardzo duże, co ma miejsce kosztem zmniejszenia tak zwanego cambera.
Jeśli chodzi o camber, to również jest to określenie na odstawanie narty od ziemi, jednakże w tym przypadku mowa o jej środkowej części. Tak więc obecnie, narty męskie przeważnie są mocno zadarte na krańcach, oraz stosunkowo mocno przylegające do podłoża po środku.

Długość nart

Oczywiście, oprócz kształtu nart, zmienia się również długość nart męskich. Jednakże, zmiany w tej kwestii nie mogą być zbyt duże. Wiadomo bowiem, że osoby niskie o niewielkiej masie ciała po prostu nie mogą kupować długich nart, gdyż nie byłyby w stanie na nich jeździć. Podobnie wysocy i ciężsi mężczyźni nie powinni korzystać z bardzo krótkich nart, bo oprócz tego, że jazda nie sprawi im żadnej przyjemności, to jeszcze narażą się na groźną kontuzję
Zmiany w popularnych długościach nart są więc raczej niewielkie. Wybór tej najodpowiedniejszej długości wciąż jest zresztą bardzo indywidualną sprawą. Są po prostu zwolennicy jazdy na krótkich nartach męskich, są również osoby, które wybierają jak najdłuższe narty męskie.
Kiedy wybieramy długość, powinniśmy myśleć przede wszystkim o dwóch rzeczach. Pierwsza z nich to oczywiście nasza wygoda. Ważne jest, aby w nartach czuć się wygodnie, gdyż dzięki temu możemy czerpać przyjemność z jazdy. Druga sprawa to bezpieczeństwo. Akurat odpowiedni dobór długości nart męskich, uwzględniający posturę danego narciarza, ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Inne narty dla amatora, inne dla profesjonalisty

Rzecz jasna, nie jest zaskoczeniem, że inne narty męskie wskazane są dla profesjonalistów, od lat jeżdżących na nartach, a inne dla amatorów, którzy albo zaczynają swoją przygodę z narciarstwem, albo po prostu, ubierają narty bardzo rzadko, i mają niewielkie doświadczenie w jeździe.
Aby nie kupić dla siebie zbyt profesjonalnych nart męskich powinniśmy swój zakup skonsultować, czy to z osobą obsługującą sklep narciarski, czy tez z jakimkolwiek, nieco bardziej doświadczonym od nas narciarzem.
Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednią firmę. Niektóre firmy bowiem produkują przede wszystkim narty męskie dla profesjonalistów, a inne narty męskie dla amatorów. Warto zrobić rozeznanie, aby nie szukać nart w niewłaściwym miejscu.
Narty na nadchodzący sezon znajdziesz na stronie http://agasport.com.pl/meskie-cat-3

Previous ArticleNext Article