Dom i Wnętrze

Urządzanie tarasu

Częstym rozwiązaniem stosowanym w domach jednorodzinnych jest umieszczanie w nich tarasu. To miejsce, w którym rodzina może w spokoju wypocząć na świeżym powietrzu. Co możemy zrobić, aby rzeczywiście był to przyjemny, przytulny zakątek, przyjazny dla każdego?

Rośliny, zieleń

Na tarasie przede wszystkim powinno być zielono. Lechuza z egzotyczną rośliną czy małe doniczki z ziołami i kwiatami – warto, aby taras był po prostu nimi otoczony. Świetnie sprawdza też pnąca się w górę winorośl. Na tarasie cień może dawać natomiast nie tylko dach werandy, ale również gałęzie dużego drzewa.

Widok

Jeśli projektujemy dom, warto już na tym etapie zastanowić się, gdzie powinien znaleźć się taras. Niezwykle ważne jest, z której strony domu go umieścimy. Nie każda lokalizacja jest równie atrakcyjna. Przemyślmy przede wszystkim, jaki widok będziemy podziwiać z naszego tarasu. Najlepiej, jeśli będzie to nasz własny ogród. Znacznie mniej atrakcyjny jest taras od strony ulicy. Warto uwzględnić to już w projekcie.

Grill

Posiadanie tarasu daje również świetną okazję do grillowania. Wiele osób bardzo lubi spędzać z ten sposób czas wiosną, latem i jesienią. Jest to okazja do spotkania się ze znajomymi, posiedzenia na świeżym powietrzu oraz zjedzenia czegoś smacznego, przyrządzonego na ruszcie. Podczas projektowania tarasu, warto więc znaleźć miejsce na murowany grill, który posłuży nam do takich rozrywek.

Stół i krzesła

Posiłek z grilla trzeba mieć jednak też oczywiście gdzie zjeść. Dlatego na tarasie muszą znaleźć się krzesła i stół. Meble te posłużą nam do wspólnego biesiadowania.
Jeżeli natomiast lubimy usiąść z książką lub laptopem na świeżym powietrzu, warto pomyśleć również o wygodnej kanapie, fotelu lub ławce, na której będziemy mogli spędzić w ten sposób czas. Dobrze, jeśli takie miejsce również znajdzie się na naszym pięknym tarasie.
Urządzanie funkcjonalnego i jednocześnie estetycznego tarasu nie jest więc szczególną filozofią. Najważniejsze to umieścić taras w dobrym, spokojnym miejscu z ładnym, atrakcyjnym, przyjemnym widokiem. Później wstawiamy do niego poszczególne elementy wyposażenia – krzesła, stół, lechuza, ławka lub huśtawka. Taras można zaprojektować dość szybko i cieszyć się nim przez całe lato, wiosnę i jesień. Warto również pomyśleć o wymurowaniu na nim grilla.
Jeśli mamy dzieci, na tarasie warto również urządzić kącik dla maluchów, z ich zabawkami. Mogą mieć też miejsce, w którym będą mogły pisać kredą po betonie czy kostce i bawić się w ten sposób. Dobrze, jeśli na tarasie każdy dobrze się czuje.
Materiały do artykułu dostarczyła firma Barokko.

Previous ArticleNext Article
er.com.pl rzejurbanowicz.pl icflvacation.com