Dom i Wnętrze

Dbanie o podłogę

Nie ma wiele przesady w powiedzeniu, że podłoga to podstawa. To po niej codziennie stawiamy kolejne kroki. Każdy chciałby, aby jego podłoga służyła mu długo i wciąż wyglądała ładnie. Można tego dokonać, jeśli zadbamy o odpowiednią pielęgnację. W jaki sposób dbać o podłogę, żeby jak najdłużej była piękna?

Mycie i czyszczenie

Podstawą pielęgnacji w przypadku wielu rzeczy, również podłogi jest odpowiednie czyszczenie. Środek do czyszczenia podłóg najlepiej jest dobrać do rodzaju materiału jaki na nich mamy. Innym płynem będziemy więc myć panele, a innym parkiet. Do tego drugiego warto zastosować preparat z woskiem.
Czego nie należy natomiast robić naszej podłodze? Na pewno szorować twardymi szczotkami. W ten sposób łatwo możemy ją porysować. Nie wpływa też na nią dobrze czyszczenie bardzo ostrą chemią gospodarczą.

Podkładki pod meble

Przesuwając szafę, kanapę czy stół możemy zrobić na podłodze bardzo nieestetyczne ślady, których w żaden sposób nie da się zmyć. Meble gdzieś jednak muszą stać, nie możemy z nich zrezygnować. Dobrym rozwiązaniem są zatem podkładki pod meble. Zazwyczaj są wykonane z filcu lub gąbki. Często można je kupić w gotowych, już wykrojonych kółeczkach. Ewentualnie można też wyciąć pasujący kształt z dużego kawałka filcu. Podklejamy tym materiałem spód mebla i dzięki temu trickowi nie porysujemy ani nie pobrudzimy podłogi podczas przesuwania mebli. Wydatek związany z podkładkami pod meble jest naprawdę niewielki, a dzięki niemu zadbamy o podłogę.

Szpilki i obcasy

Na większość parkietów źle wpływa również chodzenie po nich w szpilkach lub obcasach. Panie powinny więc zrezygnować z tego, jeżeli zależy im na długim życiu podłogi. Pod wpływem nacisku wąskiego obcasa, w podłodze mogą zrobić się niewielki wgłębienia. Jeśli nie lubimy więc chodzić po domu boso, na co dzień wybierajmy raczej płaskie obuwie.

Dywan

Świetnym sposobem na zabezpieczenie podłogi jest położenie na niej dywanu. Co prawda, jest ona wówczas również niewidoczna, więc jeśli specjalnie zainwestowaliśmy w drogą, ozdobną podłogę, nie jest to najszczęśliwszy pomysł. Jeżeli jednak nieszczególnie zależy nam na eksponowaniu podłogi, dywan dobrze zabezpieczy ją przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto, ma także funkcję praktyczną zimą – jest nam po prostu cieplej w stopy.

Regularność

Mycie podłogi nie powinno następować tylko przed ważniejszymi świętami państwowymi. Dbać o jej stan powinniśmy na co dzień. Warto wyrobić sobie nawyk codziennego przemycia podłogi, chociażby za pomocą mopa. W kuchni, w której gotujemy jest to konieczne, podobnie jak w łazience, ale często zapominamy o innych pomieszczeniach w domu.
Odpowiednie dbanie o podłogę pozwoli nam cieszyć się nią piękną, czystą i nieuszkodzoną przez długi czas. Szczególną uwagę zwróćmy na pielęgnację związaną z czyszczeniem i myciem paneli lub parkietu oraz narażaniem ich na uszkodzenia mechaniczne – obcasami, przesuwaniem ciężkich mebli czy szorowaniem szczotką. Łatwo można bowiem zniszczyć nawet najpiękniejszą podłogę.
Dobrej jakości maty pod meble znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/.

Previous ArticleNext Article
https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/