Technologia

Fotobudka a czas jej wynajęcia

Istotnym elementem umowy pomiędzy osobą organizującą event, wesele, bądź jakąkolwiek inną imprezę a właścicielem fotobudki, jest czas świadczenia usługi jej wynajmu. Aspekt ten warto przemyśleć już na długo przed jej zorganizowaniem. Istotne są tu dwa czynniki: czas wynajęcia i godziny, w których będzie ona dostępna.

Fotobudka na weselu

Fotobudki najczęściej można „spotkać” na weselach, podczas których są one dość popularną formą rozrywki. Niestety specyfika tej imprezy sprawia, że ich wynajęcie na kilkanaście godzin nie ma większego sensu. Fotobudki na weselach wynajmuje się najczęściej na 2 – 4 godziny. Istotna jest tutaj liczba gości. W przypadku małych wesel (np. do 60 osób) wystarczą nam dwie godziny.

Jeśli na weselu liczba gości przekracza setkę, optymalny czas wynajmu to 3 godziny. Kolejną godzinę warto wykupić wtedy, gdy osób jest jeszcze więcej (ponad 120). Druga kwestia to pora dnia na którą warto zamówić sprzęt. W praktyce najlepiej wynająć ją w godzinach 19 – 23, gdy goście nie są jeszcze zmęczeni, a liczba atrakcji relatywnie spada.

Eventy a fotobudka

Nieco inaczej sprawa wygląda na eventach. Ze względu na swoją specyfikę imprezy te angażują nawet kilka tysięcy osób. W praktyce zorganizowanie kilkudziesięciu fotobudek nie jest możliwe, aczkolwiek można wypróbować jedną, bardzo ciekawą metodę, optymalizującą rzeczywisty czas pracy sprzętu.

Chodzi mianowicie o tak zwane puste godziny, w ramach których sprzęt w praktyce nie wykonuje zdjęć, ale za to jest w pełni gotowy do pracy. Z pustych godzin można korzystać np. podczas obiadu, lub tuż przed eventem. Oczywiście istotne jest również to, czy firma oferująca taki wynajem wprowadza taki element swojej oferty. Zwykle cena tzw. pustych godzin jest dwukrotnie mniejsza, niż w standardowej stawce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://smove.pl/ – producent fotobudek

Czy warto się poradzić?

Firmy oferujące wynajem fotobudek z reguły same doradzają optymalny czas wynajmu, dlatego – przynajmniej w teorii – Klient nie musi sam podejmować decyzji co do pory dnia, bądź liczby opłaconych godzin. Niestety większość ze wspomnianych podmiotów będzie działała na swoją korzyść, wydłużając liczbę godzin w ramach których fotobudka jest dostępna.

Stąd też warto rozeznać się w kwestii potrzeb uczestników spotkania a także umiejętnie zaplanować inne atrakcje (np. podczas wesela). Warto też zwrócić uwagę na przepustowość oferowanego sprzętu, którą zresztą można bardzo łatwo obliczyć. Jeśli na dodatek uwzględnimy liczbę gości, analiza będzie o wiele prostsza i efektywniejsza, a koszty staną się mniej uciążliwe dla portfela.

Previous ArticleNext Article
gscooper.com museum.com .pl