Ciekawe

Czy warto korzystać z promocji?

Zarówno wielkie sieciowe markety, jak i małe lokalne sklepiki coraz częściej oferują przeróżne promocje. Klienci chętnie korzystają z takich akcji, ciesząc się, że część pieniędzy zostaje w ich kieszeniach. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy warto korzystać ze sklepowych promocji?

Wejście do sklepu

Bardzo często informacja o promocji pojawia się już przed sklepem. Zazwyczaj jest to stojak reklamowy, na którym są wypisane produkty w promocji. Czy jednak rzeczywiście mają one atrakcyjne ceny?
Właściciele sklepów często wykorzystują stojak reklamowy jako wabik na klientów. Oznacza to, że na przykład zapisują na nich wielkimi literami nazwę produktu i jego cenę, co oczywiście ma nam sugerować, że jest ona niezwykle atrakcyjna i ten zakup to prawdziwa okazja. Czasami jednak wcale tak nie jest. Warto krytycznie i z uwagą przyglądać się takim produktom – być może sklep chce je sprzedać na przykład dlatego, że cieszą się mniejszym zainteresowaniem, a cena wcale nie jest szczególnie atrakcyjna.

Gramatura

Kiedy porównujemy ceny tych samych produktów różnych marek, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na gramaturę. Czasami produkt wydaje się być dużo tańszy, a tymczasem okazuje się, że to złudzenie spowodowane jego mniejszą gramaturą w paczce. Warto więc przyglądać się cenie, która jest nadrukowana na cenówkach drobnym druczkiem, czyli cenie za kilogram lub za sto gram. Takie porównanie pozwala nam wymiernie sprawdzić, który produkt rzeczywiście ma atrakcyjną cenę, a który tylko jest zapakowany w niewielkie lub wypełnione powietrzem opakowanie.

Pamiętanie cen

Jeżeli kupujemy jakieś produkty od dawna, możliwe, że pamiętamy, ile one kosztują. Łatwo możemy zatem sprawdzić czy promocja, którą są objęte nasze ulubione artykuły rzeczywiście jest atrakcyjna. Niektóre sieci sklepów na kilka godzin przed promocją podwyższają ceny produktów, aby później sztucznie je obniżyć, podpisując powrót do regularnej ceny jako promocję. Warto więc przyjrzeć się, czy coś takiego nie dzieje się z naszymi ulubionymi produktami.
Oczywiście, nie da się pamiętać wszystkich cen. Ale warto wyrobić sobie nawyk myślenia o tym, co kupujemy. Jeśli widzimy czerwoną cenę albo wielki napis „tanio” czy „promocja” powinno to obudzić naszą czujność. Zastanówmy się po prostu czy taka cena za ten produkt rzeczywiście jest atrakcyjna czy może całkiem przeciętna albo nawet nieco za wysoka. Świadomy konsument przede wszystkim analizuje produkt pod względem stosunku jakości do ceny i to jest główne kryterium wyboru.
Stojaki reklamowe kupisz w sklepie Brooklyn.

Previous ArticleNext Article
https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ zobacz live url