Ciekawe

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży medycznej?

Każdy z nas korzysta z usług opieki zdrowotnej. Są osoby, które regularnie uczęszczają do specjalistów, inni sporadycznie odwiedzają gabinety lekarskie.
Bez względu na częstotliwość odwiedzin placówek zdrowotnych nie trudno dostrzec, że pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, farmaceuci czy też kosmetyczki wykonują swoje obowiązki mając na sobie odzież medyczną. Pełni ona funkcje przede wszystkim ochronną ale także ułatwia identyfikacje pracowników oraz pozytywnie wpływa na ich wizerunek.

Solidny materiał

Wybierając odzież medyczną warto przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego jest ona wykonana. Podczas codziennej pracy pracownicy służby zdrowia narażeni są na szkodliwe czynniki zewnętrzne, głównie wirusy oraz bakterie. Uniformy powinny więc być wykonane z materiału wysokiej jakości, tak aby móc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Fason oraz kolor

Kolejnym ważnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest krój. Obecnie odzież medyczna oferowana przez producentów dostępna jest w różnych fasonach oraz kolorach. Pracownicy w każdej chwili musza być przygotowani na nagłe podejmowanie działać, dlatego fartuchy, bluzy, spodnie czy spódnice powinny być wygodne, nie krępować ruchów oraz nie powinny być za luźne.

Previous ArticleNext Article