Ciekawe

Aranżujemy taras!

Taras to przestrzeń, którą możemy wykorzystać na wiele sposobów. Przede wszystkim to idealne miejsce n popołudniowy odpoczynek z książką, filiżanką herbaty czy z laptopem. Wiele osób korzysta z tarasów w słoneczne dni jako miejsce odpoczynku i relaksu. Cenimy tarasy również z powodu możliwości organizowania grillów dla naszych bliskich. Warto jednak pamiętać, że taki taras powinien być odpowiednio przygotowany. Jak sprawić, aby miejsce to było funkcjonalne i eleganckie? Podstawą jest pomysł!

Jaka podłoga okaże się najlepsza?

Jednym z najważniejszych elementów tarasu jest podłoga – powinna być odporna na zabrudzenia, zmienne warunki atmosferyczne, jak również na zmienne temperatury. W sklepach budowalnych znajdziemy przede wszystkim kafle mrozoodporne, wykładziny laminowane, deski kompozytowe i beton architektoniczny. Najczęściej Polacy wybierają kafle – są one niedrogie i stosunkowo wysoce odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. Wybór kafli mrozoodpornych pozwala również na wybór pomiędzy szeroka paleta kolorystyczną – to wielkie ułatwienie. Drugim często wybieranym materiałem są wykładziny laminowane – są one tanie, jednak musimy pamiętać, że ich trwałość nie jest wysoka. Ciekawą alternatywą są deski kompozytowe, które tworzone sa z odpowiednio konserwowanego, naturalnego drewna. Dają one wspaniały efekt wizualny!

Wybieramy meble!

Zanim zaczniemy wybierać rośliny doniczkowe na taras koniecznie wybierzmy odpowiednie meble dopasowane do naszych potrzeb. W sklepach ogrodniczych i budowlanych z pewnością znajdziemy wiele ciekawych modeli, jednak zanim skusimy się na niską cenę zwróćmy uwagę na produkty oferowane przez topowych producentów. Oferują oni zazwyczaj wysokiej klasy meble technorattanowe oraz aluminiowe. Ich zaleta jest bardzo wysoka odporność na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, odkształcenia. Wykorzystane materiały są niezwykle lekkie, przez co przenoszenie mebli z miejsca na miejsce ie sprawia żadnych problemów.
Źródło: gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/