Ciekawe

Monitoring w domu – co wybrać?

Monitoring w domu jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, w zasadzie nie ma się czemu dziwić. Bezpieczeństwo naszego majątku i co ważniejsze domowników jest ważne i warto o nie zadbać. System monitoringu nie jest w dzisiejszych czasach wymysłem bogaczy, każdy posiadacz nieruchomości, powinien zdecydować się na takie rozwiązaniem.
Monitoring nie tylko uchroni nas przed włamaniem, ale sprawi, że będziemy czuli się dużo bardziej bezpieczni, co jest bardzo ważne. Obecnie na rynku wybór kamer, rejestratorów jest bardzo duży. To, dlatego osoby, które w ogóle nie interesują się tego typ sprzętem, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego modelu kamery czy obiektywu. Ogólnie rzecz biorąc kamery dzieli się na analogowe i cyfrowe.

Kamery analogowe

Kamery analogowe doskonale sprawdzą się w miejscach, które są słabo oświetlone. W tym wypadku trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że otrzymamy obraz naprawdę średniej jakości, szczególnie jak porównamy go z obrazem wyświetlanym za pomocą kamery IP. Decydując się na monitoring analogowy, najważniejszym elementem, który zagwarantuje, że kamery będą przydatne, jest ich rozmieszczenie. Pamiętajmy, aby bardzo dokładnie rozplanować położenie poszczególnych kamer, nie musimy obserwować całego obszaru, ale należy umieścić je w miejscach priorytetowych. Nie może ich zbraknąć na przykład przed wejściem do domu. Od ilości kamer będzie zależeć, jaki rejestrator kupimy. Jeżeli chodzi o podgląd, najwygodniej będzie wyświetlać obraz na ekranach telewizorów.

Kamery cyfrowe

Kamery cyfrowe czyli kamery IP to bardzo popularny model sprzętu, który cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Taki sprzęt daje dużo możliwości, wyświetlany obraz ma naprawdę wysoką jakość, jest odpowiednio ostry i wyraźny. W tym wypadku każda kamera musi być podłączona do sieci LAN oraz musi posiadać swój adres IP. Obraz z takiej kamery można rejestrować przez oprogramowanie na PC albo sprzętowy rejestrator cyfrowy. Niestety jest to rozwiązanie dosyć drogie, chociaż jak posiada się odpowiedni budżet, warto zdecydować się na takie kamery.
Spójrz na kamery do monitoringu.

Previous ArticleNext Article