Dom i Wnętrze

Odpowiednie fotele biurowe, czyli jakie?

Dobry fotel biurowy to taki, który zapewnia komfort pracy. Oczywiście jednak, oprócz wygody ważne jest również to, aby praca nie wpływała negatywnie na zdrowie pracowników. Na to również trzeba zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela biurowego, o czym zresztą wspomina rozporządzenie.

Fotele biurowe – jakie powinny być?

Według rozporządzenia, fotele biurowe koniecznie powinny zapewniać wygodę pracy, a także powinny przeciwdziałać problemom zdrowotnym pracowników, wynikającym z pracy siedzącej. Dlatego też, fotele biurowe muszą mieć solidne siedzisko i oparcie, które to są wyprofilowane w ten sposób, że sprawiają, iż kręgosłup wygina się w sposób całkowicie naturalny. Dzięki temu nie krzywi się on i nie męczy, a praca siedząca przestaje być problemem.
Ponadto, nie bez znaczenia według rozporządzenia jest również wysokość fotela. Niewątpliwie, możliwość regulacji tejże wysokości to rzecz kluczowa. Wiadomo, że stoły, przy których trzeba pracować w biurach, są różnej wysokości. Konieczne jest wiec dopasowywanie wysokości fotela do danego stołu. Ponadto, pracownicy biurowi nie są tego samego wzrostu, więc każdemu najwygodniej jest przy nieco innej wysokości fotela.
Ponadto, nie każdy o tym wie, jednak fotele biurowe muszą być fotelami obrotowymi. Tylko fotele obrotowe zapewniają maksymalny komfort pracy. Wedle rozporządzenia powinny one posiadać co najmniej pięć kółek umieszczonych na solidnych podporach. Ponadto, fotele obrotowe powinny pozwalać obracać się o całe 360 stopni.

Previous ArticleNext Article