Ciekawe

Jak wybierać podkładki pod meble?

Wystrój wnętrza jest bardzo istotny. Dlatego też wiele osób unika rozwiązań, które mogłyby zaburzyć wygląd pomieszczenia. Niestety – w niektórych przypadkach jest to konieczne. Podłoga drewniana lub wykonana z paneli często bywa podatna na zarysowania. W jaki sposób dobrać podkładki pod meble, by były one jak najmniej widoczne lub komponowały się z wystrojem wnętrza?

Podkładki mocowane do mebli

Problemy z zarysowaniami mogą pojawić się zarówno w przypadku mebli lżejszych, jak i cięższych. Niezbędne jest zamontowanie podkładek w przypadku krzeseł, stołów i biurek. Również podczas używania łóżka czy tapczanu może zdarzyć się, że nogi mebla zarysują podłogę. Aby zniwelować taką możliwość, konieczne jest zazwyczaj zamontowanie podkładek przeznaczonych do cięższych mebli.
Podkładki samoprzylepne lub montowane w inny sposób zazwyczaj są niewidoczne i nie wpływają na wygląd wnętrza. W przypadku gdy nogi danych mebli są niestandardowo wykończone najlepiej jest kupić podkładki, które wycina się samodzielnie. Tego typu podkładki pod meble najczęściej są wykonane z filcu lub pianki. Ich główną zaletą jest bardzo dobra ochrona podłogi przed zarysowaniem. Oprócz tego przesuwanie mebli z zamontowanymi podkładkami staje się bardziej komfortowe. W przypadku niektórych powierzchni lepiej sprawdzą się podkładki wykonane z gumy lub nawet korka.

Podkładki w formie maty

Standardowe podkładki zazwyczaj nie zaburzają wystroju wnętrza w żaden sposób. Jednak nie zawsze mogą być one zamontowane. Problemem są zwłaszcza te meble, które nie mają standardowych nóg, a ruchome elementy. Krzesła i fotele na kółkach mogą być powodem zarysowań na podłodze wykonanej z miękkiego drewna, paneli czy niezbyt trwałych płytek. W takiej sytuacji rzadko sprawdzają się dywany, ponieważ trudne jest stałe przymocowanie ich do podłogi. Dedykowane do mebli tego typu są podkładki w formie maty. Według niektórych osób takie rozwiązanie nie zawsze pasuje do wnętrza. Można jednak umiejętnie dobrać kolor i kształt podkładki w taki sposób, by pasowała ona do wystroju pomieszczenia.
Uniwersalnym rozwiązaniem jest zakupienie maty przezroczystej. Niekiedy jest ona prawie niewidoczna, natomiast nadal dobrze pełni swoją funkcję. W niektórych wnętrzach lepiej sprawdzą się podkładki tego typu kolorze matowym. Wybierając konkretną podkładkę warto zwrócić uwagę na jej wielkość. Zbyt mała będzie niewygodna w użytkowaniu – lepiej wybrać większą podkładkę, która da użytkownikowi fotela czy krzesła możliwość swobodnego poruszania się.
Podkładki pod meble kupisz w sklepie http://www.maximat.pl/

Previous ArticleNext Article