Ciekawe

Czy łatwo jest kupić narty dla dzieci?

Jazda na nartach to olbrzymia frajda dla najmłodszych. Kontakt ze świeżym powietrzem, prędkość i pęd powietrza oraz aktywność fizyczna, sprawią, że nasze dziecko spędzi miło czas, dbając o sylwetkę i formę. Zanim nasze dziecko zacznie przygodę z białym szaleństwem, musimy zadbać o dobór najbardziej komfortowego sprzętu dla niego. Rodzice obawiają się kupować narty dla dzieci, twierdząc, że odpowiedniego wyboru można dokonać jedynie mając specjalistyczną wiedzę.

Nie bój się wybierać sprzęt

Narty dla dzieci to sprzęt, który od wielu lat produkowany jest z zachowaniem najlepszych parametrów wpływających zarówno na możliwości jazdy, jak i bezpieczeństwo dziecka. Nie należy obawiać się wyboru sprzętu. Po pierwsze, w sklepie, zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawcy, który doskonale wie, jakie narty wybrać dla dziecka. Po drugie, kupowanie nart dla dzieci wcale nie jest procesem skomplikowanym i po przeczytaniu kilku porad, każdy samodzielnie będzie potrafił dobrać odpowiedni sprzęt.

Po pierwsze – długość

Najważniejszym parametrem, jaki należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jest rozmiar nart. Dobrze dopasowana długość warunkuje bezpieczną oraz komfortową jazdę. Narty zbyt długie lub zbyt krótkie, skutecznie utrudnią szczególnie naukę. Dla dzieci najmłodszych należy wybrać narty nie przekraczające długości 75-80cm. Dla dzieci starszych, należy dobrać sprzęt do wzrostu dziecka, które będzie go używało. Istnieje zasada, która sprawdza się w każdym przypadku. Długość narty powinna wynosić mniej więcej tyle centymetrów, ile mierzy wzrost dziecka pomniejszony o 5-10 cm. Jeżeli zastosujemy tą zasadę, mamy gwarancję, że narty będą optymalnie dobrane.

Po drugie – szerokość

Szerokość narty wpływa na jej mobilność, a co, za tym idzie, możliwość skręcania. Najlepszymi nartami dla dzieci są tzw. narty taliowane, czyli carvingowe. Są to typowe narty dla dzieci. Ich szerokość jest znacznie większa od zwykłej narty klasycznej. Dzięki temu, idealnie nadaje się do używania przez dzieci. Narta carvingowa jest bowiem bardziej stabilna co zwiększa bezpieczeństwo postawy dziecka oraz ułatwia zjeżdżanie. Taliowanie narty, wpływa z kolei na ułatwienie manewru skręcania.
Wybierając narty dla dzieci, dobierzmy przede wszystkim optymalną długość deski. Narty nie mogą być byt krótki, ani również za długie. Nieodpowiednio dobrana długość sprzętu utrudnia skręcanie i zmniejsza stabilność pozycja zjazdowej. Starajmy się wybierać także narty szersze, które łatwiej trzymają się nawierzchni i są łatwiejsze w skręceniu. Zyskamy wtedy większe poczucie bezpieczeństwa naszej pociechy oraz ułatwimy mu stawianie pierwszych kroków.
Dziecięce rozmiary nart znajdziesz w sklepie http://agasport.com.pl/junior-cat-9

Previous ArticleNext Article
zobacz https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ zobacz