Ciekawe

Zanim wyruszysz w Alpy

Dużo ludzi jeździ na nartach. Pośród nich są też tacy, którym wrażeń ciągle mało. Tacy ludzie uprawiają narciarstwo alpejskie. Polega ono na tym, że wychodzimy poza granicę ośrodka narciarskiego na własną rękę, żeby dostać się na bardziej ekstremalne trasy. Nie ma tam wind, więc mniej ludzi będzie nam przeszkadzać. Oznacza to też ryzyko.

Zanim spróbujesz.

Zanim jednak udasz się w niezbadane tereny, weź udział we wszystkich kursach lawinowych oraz dotyczących innych ewentualnych zagrożeń. Wyjście poza teren ośrodka wiąże się nie tylko z zagrożeniem lawinowym. Mogą Ci zagrozić również zwierzęta oraz inne warunki pogodowe. Warto wiedzieć, z czym wiąże się ryzyko, zanim je podejmiemy.

Poznasz także techniki ratunkowe, poznasz częściowo teren, a także poinformujesz ludzi, gdzie zamierzasz się udać na wypadek potrzeby szukania Cię. Wyposaż się także w nadajniki lawinowe oraz łopatę do śniegu. Musisz też opanować technikę korzystania z nich. Dopytaj się wszystkiego na miejscu.

Jakie narty?

Oprócz nart zjazdowych, trzeba będzie wyposażyć się w narty skiturowe atomic, bądź inną znaną markę, żeby uniknąć ewentualnych uszkodzeń. Powinieneś wybrać takie, w których czujesz się komfortowo.

Jaki rodzaj jazdy na nartach planujesz wykonać. Jeździsz agresywnie czy pasywnie?

W jak długie wycieczki mamy zamiar się udać? Wolimy kilkadziesiąt minut, a może kilka godzin?

Czy mam zamiar używać tych nart do zjazdów oraz do przemieszczania się? Narty skiturowe atomic mogą nie wystarczyć, jeżeli pewniej się czujesz w swoich. Jednak zabrane na wycieczki górskie sprawdzą się dużo lepiej.

Dostosuj także tempo do towarzyszy. Nie wszyscy mogą się pochwalić nartami skiturowymi atomic, dlatego też nie zapominaj o tym, że nie jesteś sam, jeżeli wyruszysz z przyjaciółmi. Postaraj się, aby zawsze dotrzymywali Ci kroku i nie zostawiaj ich w tyle.

Przed zjazdem, zbadaj teren!

Zastanów się dwa razy, zanim zjedziesz. Zakładając nawet, że jesteś wyposażony i masz odpowiedni sprzęt, nie zapominaj w jakich warunkach przebywasz i na jakie ryzyko się godzisz. Wielu alpinistów nigdy nie odnaleziono, a ich grobem stały się miejsca, gdzie realizowali swoje pasje i marzenia. Jeżeli chcesz jeszcze pozostać wśród żywych, miej na uwadze te kilka porad.

Po pierwsze, nigdy nie zapominaj, żeby poinformować ludzi. Jeżeli nie wrócisz w ciągu dnia, zawsze ktoś spróbuje cię szukać. Ekipa ratunkowa Cię nie znajdzie, jeżeli nikt nie będzie wiedział, że gdzieś się oddaliłeś. Zostawienie bliskiej osoby w ośrodku nie jest głupim pomysłem.

Zadbaj o bezpieczeństwo. Wyposaż się w prowiant oraz weź ze sobą telefon z nadajnikiem gps. Nigdy nie wiadomo, które z urządzeń przyczyni się do uratowania Ci życia!

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic.

Previous ArticleNext Article
https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ zobacz wiecje shipsband.com