Ciekawe

Bezpieczne magazynowanie, od czego zależy

Przed dzisiejszą logistyką stoi wiele wyzwań. Jednym z głównych priorytetów przy projektowaniu ścieżki logistycznej jest budowa bezpiecznych magazynów. Coraz częściej przesyłamy na duże odległości bardzo delikatne towary, które po rozładunku trzeba bezpiecznie i w odpowiednich warunkach składować, dzielić na partie, przeładowywać, przepakowywać i przewozić do kolejnych magazynów. Wszystkie te elementy muszą być odpowiednio zaprojektowane tak, żeby były bezpieczne dla przechowywanych produktów.

 

Czy solidne równa się bezpieczne?

Dawniej budowano solidne magazyny z cegły, później betonowe hale. Obecnie stosuje się technologie lekkich hal stalowych, konstrukcji szkieletowych, które odpowiadają teraźniejszym standardom, są proste w budowie, tanie, ekologiczne a do tego można je w razie potrzeby zdemontować i przewozić w inne miejsce. Jednak rezygnacja z solidnych murowanych obiektów wymusiła projektowanie hal w taki sposób, by mimo pozornie delikatniejszej i niewątpliwie lżejszej konstrukcji nadal stanowiły bezpieczne schronienie dla umieszczanych tam produktów.

Nie ma korelacji między pozorną solidnością dawnych obiektów a ich wpływem na bezpieczeństwo produktów, obecne konstrukcje stalowe Amwin pozwalają uzyskać nowoczesnymi metodami zarówno większą solidność, jak i bezpieczeństwo obiektów.

Bezpieczeństwo wielu towarów przechowywanych w magazynach zależy od kilku czynników.

 

Izolacja od warunków atmosferycznych

Najczęściej w magazynie w ciągu jego „życia” przechowuje się różne rodzaje towarów. Ciężko jest przewidzieć czy po jakimś czasie nie zmienimy asortymentu bądź nie będziemy chcieli podnająć jego części. Dlatego już na etapie projektowanie, trzeba przewidzieć izolacje zabezpieczające przed wszelkimi możliwymi warunkami atmosferycznymi. Przed mrozem, upałem, deszczem, śniegiem, silnymi wiatrami, a nawet piorunami.

 

Dostosowanie do lokalnych warunków gruntowo-pogodowych

Inne wymogi stawia teren skalny, górzysty a inne piaszczysty nadmorski. W Polsce mamy kilka różnych stref.

 

Dobry projekt uwzględnia wszystkie te elementy

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na projektowanie hal przez firmę Amwin. Lokalnego generalnego wykonawcę, który zna dokładnie polski rynek i potrzeby, jakie posiadają nasi inwestorzy.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/ ari.pl https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/