Ciekawe

Co warto wiedzieć na temat działek komercyjnych?

Działki komercyjne są bardzo często poszukiwane przez współczesnych inwestorów, na przykład pod budowę obiektów mieszkalnych, jak również różnego rodzaju obiektów użyteczności publicznej. Co najczęściej buduje się na działkach komercyjnych? Oczywiście również hale magazynowe i produkcyjne dla firm, centra logistyczne i transportowe, ale też na przykład szpitale, magazyny, galerie handlowe, duże parkingi czy lotniska.

Co to są działki komercyjne?

Z założenia działki komercyjne to wielkopowierzchniowe działki, na których mają stanąć obiekty przynoszące zysk. Właściciele takich działek budują tam siedziby dla swoich firm, albo inwestują w miejsca będące rozrywką dla współczesnych klientów. Najwięcej działek komercyjnych obecnie sprzedaje się na terenach podmiejskich, co jest zupełnie zrozumiałe. W miastach zrobiło się bardzo ciasno, poza tym bardzo wiele obiektów musi być zlokalizowany z dala od osiedli mieszkalnych, na przykład ze względu na generowany hałas przez maszyny, zanieczyszczenie powietrza czy inne czynniki utrudniające ludziom życie. To właśnie z tego względu właściciele działek komercyjnych położonych w pobliżu dużych miast, mogą zarobić na ich sprzedaży lub dzierżawie naprawdę duże pieniądze.

Działki komercyjne sprzedaż

Sprzedaż działek komercyjnych o dużych powierzchniach, to zawsze transakcja opiewająca na dosłownie miliony złotych. Mało prywatnych właścicieli może poszczycić się posiadaniem dużych działek inwestycyjnych. Częściej należą one do majątku firm i zakładów pracy, miast i gmin, które mogą zarabiać na ich sprzedaży lub wynajmie ( dzierżawie). Poszukiwanie działek komercyjnych to zatem czasami długi i żmudny proces, kontakty z przedstawicielami urzędów, firm i instytucji, będących ich właścicielami.

Jak znaleźć dobrą działkę komercyjną?

Przyspieszenie poszukiwań może natomiast nastąpić po skorzystaniu z usług dobrej agencji nieruchomości, która ma w swoim portfolio również działki komercyjne. Taka usługa łączy się jednak z koniecznością zapłacenia prowizji od zakupu/ sprzedaży działki. Skraca jednak cały proces poszukiwań, dzięki czemu kolejne etapy inwestycji mogą przebiegać terminowo. Wraz ze zbliżającą się wiosną z pewnością wzrośnie popyt na działki komercyjne

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki komercyjne

Previous ArticleNext Article
ti-mac.pl https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/ zobacz wiecje