Ciekawe

Wygodne rękawiczki do jazdy konnej

Jazda konna to jeden z coraz popularniejszych sportów wśród Polaków – trenują zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Prawda jest taka, że nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, aby rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną. Zanim jednak zdecydujemy się na rozpoczęcie intensywnego kursu nauki koniecznie jest skompletowanie kilku istotnych elementów ubioru, abyśmy podczas jazdy byli bezpieczni i czuli się komfortowo. Bez wątpienia jednym z takich elementów są rękawiczki.

Jakie powinny być rękawiczki do jazdy konnej?

Szukając rękawiczek do jazdy konnej do wyboru mamy modele wykonane z naturalnej skóry, materiałów tekstylnych lub też modele łączone, w których znajdziemy zarówno skórę, jak i tkaniny. Bez względu na rodzaj tworzywa istotne jest, aby były one odporne na ścieranie, uszkodzenia, wnikanie brudu. Rękawiczka ma skutecznie chronić przed uszkodzeniami czy obtarciami, dlatego dobrej jakości tworzywa są tak ważne.
Rękawiczki powinniśmy dobierać również ze względu na porę roku. W okresie letnim dobrze jest wybierać modele bez palców, które zapewnią odpowiednią wentylację dłoni. W zimie szukajmy rękawiczek tworzonych z cordury lub ciepłego polaru – dzięki nim będziemy mogli zachować ciepłe dłonie!
Jakich rękawiczek unikać? Z pewnością produktów wykonanych wyłącznie z syntetycznych materiałów – będą one w szybkim czasie powodować zaczerwienienie rąk, pocenie się, obtarcia.
Czytaj więcej na www.equishop.com/pl.

Previous ArticleNext Article
https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://silesia24.pl/konsekwencje-zakupu-samochodu-bez-oc eble.pl