Zdrowie i Uroda

Czy żele i tabletki na powiększanie penisa naprawdę działają?

Penis, podobnie jak u kobiet piersi czy wagina, to symbol męskiej seksualności. Instynkt podpowiada nam, że im większe symbole seksualności, genitalia, tym większa atrakcyjność seksualna danego osobnika, a tym samym większy potencjał prokreacyjny. Tak działają prawa doboru naturalnego i niezależnie od tego jak zaawansowany ewolucyjnie jest nasz gatunek, wciąż nieświadomie się im poddajemy. Co jednak, jeśli rozmiar penisa nie spełnia naszych oczekiwań? Czy istnieją nieingerencyjne metody poprawiające jego wygląd?
Rozmiar penisa nie decyduje o możliwości posiadania potomstwa czy jego ilości, a dane statystyczne mogłyby niejedną osobę zaskoczyć i choć w tym kontekście ciągła walka mężczyzn o prącie dużych rozmiarów wydaje się niezrozumiała, to jest to nic innego jak zachowanie popychane instynktem. Nawet mężczyźni w pełni akceptujący swoją fizyczność, których penis ma standardowy rozmiar, nie pogardziliby dodatkowym centymetrem lub dwoma. Jak mówi w wywiadzie dla portal.abczdrowie.pl seksuolog prof. Lew Starowicz, mężczyźni mają obsesję na punkcie wielkości swojego członka i z tego też względu zarówno w przeszłości, jak i dziś sięgają po niekiedy całkiem irracjonalne metody (o metodach lekarskich przeczytasz tu: www.tourmedica.pl/blog/metody-powiekszania-penisa)
Metod rozwiązujących problem niedostatecznego rozmiaru penisa jest wiele. Już ludy afrykańskie wykorzystywały różnego rodzaju metody mechaniczne do wydłużania – czy to szyi, uszu, czy dolnej wargi. Techniki mechaniczne nie ominęły także prącia, choć uchodzą za dość ryzykowne, gdyż ich stosowanie może wpłynąć na trudności z uzyskaniem wzwodu, a rozciągnięcie penisa sprawia, że jego użyteczność znacznie słabnie w porównaniu ze stanem pierwotnym. Istnieją ćwiczenia (jelqing), które poprzez pocieranie (nie masturbację!) powinny rozciągnąć tkanki budujące prącie. Nie brakuje także zabiegów z zakresu chirurgii urologicznej czy urologii estetycznej.

Tabletki na duże prącie?

Na stronach o tematyce erotycznej można natknąć się na szereg specyfików i suplementów w postaci żeli, kremów oraz tabletek, które wg producentów gwarantują wydłużenie członka nawet o 8 cm, jego pogrubienie do 4,5 cm, a także powiększenie żołędzi. Producenci zapewniają rychły koniec kompleksów i niezaznane dotychczas przeżycia seksualne. „Unikalny skład”, „kompozycja naturalnych składników”, „wysokie stężenie komponentów tworzących lek” – takie slogany można przeczytać na opakowaniach wielu suplementów diety, które reklamowane są jako stymulujące powiększenie penisa. Faktycznie, składniki specyfików są pochodzenia roślinnego. Mają działać na układ krwionośny członka, poprawiać bodźce seksualne poprzez poprawę jego ukrwienia i dostarczyć niezapomnianych orgazmów. Podobne działanie przypisywane jest rozmaitym żelom, kremom czy sprayom, które „stymulują wzrost komórek budujących penisa”, „regenerują tkanki”, „łagodzą podrażnienia i ujędrniają naskórek” za pomocą różnych wyciągów z ziół zawartych w ich składzie. O ile żele i kremy faktycznie mają szansę wpływać pozytywnie na jakość skóry prącia, o tyle trudno uwierzyć, aby powodowały jego wzrost o 8 cm!
Jeżeli za pomocą tabletek czy żeli można powiększyć członka, to jak wyjaśnić coraz większą popularność zabiegów chirurgicznych wykonywanych w jego obrębie, które mają zaradzić temu problemowi? Specjalista z zakresu urologii, dr Janusz Zajda, na pytanie o leki na powiększenie penisa w wywiadzie dla zapytajurologa.pl odpowiada: „Mogę powiedzieć, że na pewno nie ma leków, które wpływają na powiększanie penisa. W swojej praktyce urologicznej nie spotkałem się z takowymi.”. Może zatem warto zastanowić się nad nieco droższymi i bardziej ingerencyjnymi, aczkolwiek z pewnością skutecznymi metodami. Dzisiejsza chirurgia urologiczna oferuje szereg zabiegów, których skuteczność nie budzi wątpliwości. Panowie ze zbyt krótkim prąciem mogą wykonać zabieg podcięcia więzadła wieszadłowego, które umożliwia wydłużenie o około 1,5 cm. Alternatywą dla tego zabiegu jest umiejętne ostrzyknięcie członka tłuszczem pobranym od pacjenta, specjalnymi żelami lub kwasem hialuronowym. Te zabiegi pozwalają nie tylko realnie osiągnąć wymarzoną długość, ale także pogrubić prącie.

Previous ArticleNext Article